fbpx
5 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Porwanie dla okupu. Cztery dni grozy

reklama

Cztery dni grozy przeżył 40-latek, który został pozbawiony wolności i siła przetrzymywany bezprawnie w Mrągowie. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty popełnienia przestępstwa i decyzją sądu najbliższe miesiące spędzą areszcie.

Sprawę prowadzi mrągowska policja i prokuratura, ustalając motywy działania sprawców i okoliczności zdarzenia. W ostatnią niedzielę lutego (28.02.2021) około godz. 15:00 mrągowscy policjanci otrzymali informację od starszego mężczyzny, że jego syn jest przez kogoś przetrzymywany wbrew jego woli i może stać się mu krzywda. Warunkiem odzyskania wolności, jest przekazanie 10 tysięcy złotych.

Niestety zgłaszający tyle pieniędzy nie posiadał, zaoferował w zamian samochód osobowy. Z chwilą zgłoszenia, do sprawy natychmiast włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie oraz funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W efekcie podjętych działań, w momencie planowanej wymiany zakładnika na okup, funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. 39-latek i jego 37-letni wspólnik trafili do policyjnego aresztu. Równocześnie policjanci uwolnili pokrzywdzonego, który na szczęście w trakcie bezprawnego pozbawienia wolności nie doznał poważnych obrażeń ciała.

reklama

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani oraz przedstawiono im zarzuty, popełnienia przestępstwa. Prokurator wystąpił do sądu o areszt tymczasowy wobec podejrzanych na okres trzech miesięcy. W środę (03.03.2021) mrągowski sąd taki środek zapobiegawczy zastosował. Mężczyźni trafili za mury zakładu karnego. Za przestępstwo pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, sprawcom grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.

Źródło: KWP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze