13 C
Olsztyn
niedziela, 4 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jakie opony wybrać: letnie czy całoroczne?

Materiał zewnętrznyJakie opony wybrać: letnie czy całoroczne?

Pogoda za oknem coraz częściej rozpieszcza. Jest coraz cieplej, powietrze jest rześkie i powoli można zacząć myśleć o odłożeniu kurtki oraz innych ciepłych ubrań do szafy. Przyroda budzi się do życia, coraz mniej jest momentów, w których w praktyce przydają się opony zimowe. To jest właśnie ten czas, w którym warto zastanowić się nad tym, czy warto jest w końcu zmienić opony na letnie. Czym kierować się podczas wybierania nowych opon do swojego samochodu? Jakie marki będą najlepsze? Czy lepiej wybrać opony letnie, czy jednak całoroczne?

reklama
  1. Zmień opony na letnie!
  2. Opony letnie czy całoroczne?
  3. Czym kierować się przy wyborze opon?

Zmień opony na letnie!

Gdy zaczyna się robić coraz cieplej, warto jest zmienić w swoim samochodzie opony z zimowych na letnie. Dlaczego? Po co w ogóle trzeba zmieniać opony? Czym różnią się modele letnie od zimowych? Przede wszystkim opony letnie wykonane są ze specjalnej, gumowej mieszanki, która charakteryzuje się doskonałą przyczepnością zarówno do suchego, jak i mokrego podłoża w wyższych temperaturach. Ponadto opory toczenia w oponach letnich są zmniejszone, dzięki czemu samochód nie musi pobierać tak dużej ilości paliwa, jak w trakcie zimowych miesięcy. Dodatkową zaletą bez wątpienia jest fakt, że takie opony dają doskonałe parametry trakcji oraz hamowania. Tutaj można znaleźć dobrej jakości opony letnie: https://noweopony.pl/opony/letnie.

Opony letnie czy całoroczne?

Nowe opony samochodowe, które dobrze sprawdzą się podczas cieplejszych miesięcy, ale jednocześnie mogą być wykorzystywane również podczas miesięcy cieplejszych to opony całoroczne. Czy jednak warto inwestować w opony całoroczne? Teoretycznie tak, jednak trzeba mieć świadomość, że nie został jeszcze wynaleziony taki materiał na opony, który równie dobrze radziłby sobie w czasie gorącego lata, jak i w czasie mroźnej zimy. Zachęcamy do przeczytania wartościowego artykułu na ten temat znajdującego się na stronie: https://noweopony.pl/blog/porady/opony-letnie-czy-caloroczne—–jak-wybrac-.

reklama

Czym kierować się przy wyborze opon?

Przede wszystkim przy wyborze opon powinieneś kierować się ich dobrą jakością wykonania. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że opony przetrwają wiele sytuacji i będą ci służyły nawet kilka sezonów na drodze. Dodatkowo dobrą jakość można bezpośrednio przełożyć na bezpieczeństwo na drodze. Podczas jazdy liczy się to, jak szybko jesteś w stanie wykonywać potrzebne manewry takie, jak chociażby hamowanie. A dobre, nowe opony znajdziesz na stronie https://noweopony.pl/.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia