fbpx
9 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Zawody jakiej rangi będą mogły obywać się w nowej Uranii?

reklama

Przebudowa i modernizacja olsztyńskiej hali Uranii to świetna okazja dla miasta, by wprowadzić do niego więcej sportu. Udało nam się dowiedzieć jakiej rangi zawody, będą mogły odbywać się na nowym obiekcie.

Projekt nowej Hali Uranii to jedna z najdłużej wyczekiwanych inwestycji w Olsztynie. Po wielu latach rozmów i planowania, udało się pozyskać odpowiednie fundusze i dofinansowania, co pozwoli na to, by niebawem ruszyła przebudowa obiektu. Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Olsztyna o możliwości nowej Uranii:

„Nowa Hala Widowiskowo-Sportowa Urania pomieści 4 tys. widzów i będzie miała pełnowymiarową arenę główną, która pozwoli na organizację wielu imprez halowych, rangi zarówno krajowej jak i międzynarodowej” – odpowiada rzeczniczka ratusza, Marta Bartoszewicz.

reklama

Według informacji, które nam przekazano, hala Urania pozwoli na przeprowadzenie zawodów z wielorakich dyscyplin sportowych, takich jak: siatkówka, piłka ręczna, koszykówka, futsal, podnoszenie ciężarów, boks, MMA, judo, zapasy, taekwondo, karate, tenis ziemny czy tenis stołowy. Dodatkowo jej gabaryty umożliwią nawet rozgrywanie części konkurencji lekkoatletycznych (skok o tyczce, skok wzwyż, itp.).

„O ostatecznym wykorzystaniu hali w przyszłości będzie decydował jej zarządca w porozumieniu z organizatorami imprez” – powiedziała rzeczniczka.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze