fbpx
5 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

3-latka z krwiakiem mózgu walczy o życie. Rodzice aresztowani

reklama

Na trzy miesiące sąd aresztował 34-letnią Emilię R. i jej konkubenta Tomasza M. za znęcanie się nad 3-letnią córką kobiety. Dziewczynka w ciężkim stanie, z krwiakiem mózgu, walczy o życie w szpitalu dziecięcym w Olsztynie.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny poinformował w poniedziałek, że Emilia R. i jej partner Tomasz M. zostali aresztowani na trzy miesiące. Kobiecie zarzucono znęcanie się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem. Jej partnerowi zarzucono spowodowanie ciężkich obrażeń u dziecka. Oboje nie przyznali się do winy.

Para zamieszkiwała w Orzyszu.

reklama

„Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego 25 lutego 202l r. Emila R. powiadomiła sąsiada, że jej 3-letnia córka jest nieprzytomna i potrzebuje pomocy. Niezwłocznie wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie nieprzytomną dziewczynkę przewieziono transportem lotniczym do szpitala w Olsztynie. Tam stwierdzono u dziecka m.in. krwiak podtwardówkowy, co zagrażało bezpośrednio jej życiu” – poinformował prokurator Stodolny i dodał, że stan dziecka jest ciężki.

Zatrzymani za podejrzenie stosowania przemocy wobec dzieci
fot. KWP

Stodolny poinformował, że rodzina była objęta nadzorem kuratora oraz korzystała z asystenta pomocy rodziny – obie te instytucje nie zgłaszały żadnych niepokojących sygnałów.

Emilia R. w 2019 roku była skazana za psychiczne znęcanie się nad dziećmi przez sąd w Jastrzębiu Zdroju. W lutym 2020 r. prokuratura w Piszu skierowała do sądu akt oskarżenia, w którym zarzucono kobiecie znęcanie się nad dziećmi – w tej sprawie wyrok nie zapadł. Rodzina miała założoną niebieską kartę.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Emilia R. jest matką 6 dzieci – 3 najstarszych przebywa ze swoimi ojcami. Obecnie z kobietą mieszkała pobita 3-latka, 2-latka, wobec której także miała być stosowana przemoc, oraz niemowlę – dwoje najmłodszych dzieci przekazano pod opiekę dziadków.

„W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że 30-latek był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Cieszynie. Miał bowiem do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo składania fałszywych zeznań” – podał rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji Tomasz Markowski. Dodał także PAP, że policja z Orzysza nie podejmowała w tej rodzinie żadnych interwencji.

Emilii R. grozi do 10 lat więzienia, Tomaszowi M. od 3 lat więzienia.

Źródło: PAP

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: