fbpx
5 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Prezydent Olsztyna wzburzony. Winny Andrzej Duda i Radio Maryja

reklama

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz powiedział, że samorządowcy z regionu oczekują od rządu pomocy takiej, jaką otrzymały samorządy na Podhalu. „Nie godzimy się na gorsze traktowanie, dlaczego ci, którzy głosują na Andrzeja Dudę i PiS, otrzymali wsparcie, a my nie? Nie godzimy się na to, by była tylko rodzina Radia Maryja i ojciec dyrektor, my też mamy rodziny” – powiedział Grzymowicz.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował o oczekiwaniach warmińsko-mazurskich samorządowców podczas konferencji prasowej w Olsztynie zorganizowanej przez PO. W spotkaniu brał udział przewodniczący PO Borys Budka, który mówił, że zamiast niego Olsztyn powinien odwiedzić w sobotę „premier Morawiecki i wicepremier Gowin” i obaj powinni proponować samorządowcom i przedsiębiorcom wyjścia z sytuacji, w jakiej ci się znaleźli wskutek wprowadzonego regionalnie lockdownu.

🔴 NA ŻYWO: Przewodniczący Borys Budka w Olsztynie wraz z przedsiębiorcami i samorządowcami dotkniętymi ostatnimi decyzjami rządu ▶️#ReceptaNaKryzys

Posted by Platforma Obywatelska on Saturday, February 27, 2021

„Rząd powinien ustalić jasne zasady funkcjonowania poszczególnych branż oparte na normach covidowych. Zamykanie i otwieranie branż, jakie się dzieje, odbywa się bez żadnej logiki i planu” – powiedział Budka, dodając, że przedsiębiorcy i samorządowcy najlepiej wiedzą, jak bezpiecznie funkcjonować w pandemicznej rzeczywistości. Tyle że nikt z nimi nie rozmawia.

reklama

Obecni na spotkaniu przedstawiciele branży turystycznej po raz kolejny powtórzyli, że ich obiekty są zamykane zaledwie po dwóch tygodniach działalności, że wyłożyli mnóstwo wysiłku i pieniędzy w uruchomienie hoteli po przerwie, kupili jedzenie, które teraz muszą wyrzucić.

„Rozporządzenie dotyczące lockdownu zostało opublikowane na kilka godzin przed północą, nie wiedzieliśmy, co nas czeka, jak mamy się przygotować, czy goście będą mogli dokończyć pobyty, czy nie” – mówiła Katarzyna Tkaczyk z hotelu Villa Palace w Olsztynie.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz nie krył wzburzenia tym, że rząd nie zaproponował samorządom z regionu żadnego wsparcia.

„Chcielibyśmy wspomagać przedsiębiorców, zwalniając ich z lokalnych opłat, ale z czego my mamy się utrzymać? Oczekujemy od rządu wsparcia takiego, jakie otrzymały gminy na Podhalu” – mówił Grzymowicz i dodawał, że brak wsparcia gmin z Warmii i Mazur sprawia, że narastają kolejne podziały w społeczeństwie, że kraj dzieli się na Polskę A, B, „a może nawet i C”.

„Dlaczego wsparcie otrzymują te regiony, które głosują na Andrzeja Dudę i PiS? Dlaczego my nic nie dostajemy? My, nasi przedsiębiorcy, też mamy swoje rodziny, jest więcej rodzin niż tylko Radia Maryja i ojca dyrektora” – powiedział Grzymowicz.

Przewodniczący regionalnej PO poseł Jacek Protas kolejny raz wezwał rząd do podania kryteriów wprowadzenia lokalnego lockdownu i wsparcia finansowego przedsiębiorców i gmin z Warmii i Mazur.

Od soboty Warmińsko-Mazurskie, jako jedyny region w kraju, objęte jest lockdownem. Zamknięte są hotele, galerie handlowe, od poniedziałku klasy I-III wracają do nauki zdalnej.

Budka: Nieudacznicy będą wydawać europejskie pieniądze, nic dobrego z tego nie będzie Budka: Nieudacznicy będą wydawać europejskie pieniądze, nic dobrego z tego nie będzie Budka: Nieudacznicy będą wydawać europejskie pieniądze, nic dobrego z tego nie będzie

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

25 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


25 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze