fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 21 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Autobusem – i tramwajem – taniej przez Olsztyn

Wiadomości Autobusem - i tramwajem - taniej przez Olsztyn

Olsztyńscy radni zgodzili się na nowe stawki za przejazdy komunikacją miejską. Poza tym zdecydowano również o rozszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania.

Zniesienie biletów aglomeracyjnych oraz bilety sieciowe tańsze co najmniej o 20 proc. – to najważniejsza zmiana w przyjętej dziś (26.08) nowej taryfie za przejazdy autobusami (a w przyszłości także tramwajami) olsztyńskiej komunikacji miejskiej. Podróżujący do gmin Dywity, Stawiguda albo Purda będą płacić taką samą stawkę, jak za przejazdy w granicach administracyjnych stolicy regionu. Rewolucyjne jest również podejście do cen sieciówek. Teraz taki bilet będzie kosztować 88 złotych, czyli 22 złote mniej niż dotychczas.

Dostępne będą także bilety czasowe (pozwalający na wielokrotnie w tym czasie przesiadanie się między pojazdami). 30-minutowy będzie kosztować 2,90 zł; 45-minutowy to koszt 3,40 zł; 90 minutowy za 4,40 zł. Cena biletu jednorazowego pozostaje niezmienna – 2,90 zł. Z biletów wielogodzinnych i wielodniowych pozostają tylko 24-godzinne i 3-dobowe. Przejazdówki będzie można kupować w biletomatach, które są instalowane w autobusach.

Nowe stawki przewozów komunikacji publicznej mają zacząć obowiązywać 1 listopada.

Radni podjęli także decyzję o poszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania. Trzeba będzie zapłacić również za postój przy ul. Knosały – koło budynków, w których mieszczą się jednostki organizacyjne miasta. Ten obszar został przyłączony do czerwonej strefy.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x