6 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pożyczka gotówkowa jako odpowiedź na pilne wydatki

Materiał zewnętrznyPożyczka gotówkowa jako odpowiedź na pilne wydatki

Nikt nie lubi niespodzianek w postaci nieprzewidzianych wydatków. Zepsuta pralka czy poważniejsza awaria samochodu mogą przydarzyć się każdemu. Nie zawsze mamy na koncie wolne środki, aby od ręki zapłacić za naprawę auta 2-3 tys. zł. Jeśli jest on nam niezbędny na co dzień, problem wymaga natychmiastowych działań. O ile nie chcemy wtajemniczać w nasze kłopoty rodziny, która ewentualnie mogłaby nas wspomóc finansowo, nie pozostaje nic innego jak udać się do banku.

Kiedy jeszcze może się przydać ekstra zastrzyk finansowy?

Pomimo że życie bywa nieprzewidywalne, na szczęście nie jest to związane jedynie z negatywnymi sytuacjami.
Pożyczka gotówkowa przez Internet może przydać się w wielu z nich. Przykładowo pozwala wyjechać na nieco opóźnione ferie zimowe. Jak wiadomo w ostatnich dniach poluzowano obostrzenia związane z Covid-19, co spowodowało, iż od 12 lutego zostaną otwarte hotele. Dla wielu rodzin to doskonała okazja, aby udać się na 2 tygodniowy wyjazd np. w góry. Tym samym to, co było niemożliwe miesiąc temu, teraz jest w zasięgu ręki. Jest, o ile mamy na to fundusze. Część rodzin planuje ferie zimowe z dużym wyprzedzeniem, odkładając na nie pieniądze. Druga część posiłkuje się szybką pożyczką, a potem spłaca ją w ratach, które nie nadwyrężają nadmiernie domowego budżetu. Jednym z miejsc, gdzie warto wybrać pożyczkę jest m.in. Direct Money.

Na co zwracać uwagę wybierając pożyczkę gotówkową?

Pożyczając pieniądze w banku, powinniśmy zawsze zwracać uwagę na to ile przyjdzie nam oddać. Oprocentowanie to bowiem tylko jeden z parametrów. Na szczęście w ostatnich latach wiele w tej kwestii uległo poprawie. Pojawił się wskaźnik tzw. RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Banki mają obowiązek podawania RRSO dla wygody kredytobiorców. W poprzednich latach bywało bowiem tak, że banki sprytnie ukrywały część kosztów, a w reklamach podawały jedynie oprocentowanie. Dopiero po dodaniu wszystkich kosztów nierzadko okazywało się, że kredyt z wyższym oprocentowaniem potrafił być tańszy od tego z niższym, ale z dodatkową prowizją.
Jeśli pomimo obowiązywania RRSO chcemy sprawdzić atrakcyjność kredytu możemy posłużyć się jeszcze jedną bardzo prostą metodą. Sumujemy raty, które przyjdzie nam zapłacić i powstałą w ten sposób kwotę odejmujemy od kwoty pożyczki. Przykładowo pożyczamy 5000 zł na rok. Rata miesięczna wynosi 550 zł. Otrzymujemy więc sumę 6600 zł (550×12) minus 5000 zł pożyczki co daje nam 1600 zł więcej do oddania. Dla tego przykładu oddamy aż o 32% więcej niż pożyczyliśmy, i jest to bez wątpienia o wiele za dużo biorąc pod uwagę minimalne stopy procentowe. Co jeszcze liczy się w przypadku pożyczki gotówkowej? Bez wątpienia czas i minimum formalności.
W dobie pandemii Covid-19 wiele banków wprowadziło nowoczesne procedury udzielania kredytów, co w praktyce oznacza, iż cały proces przebiega online. Również czas udzielenia kredytów został skrócony do minimum.

Gdzie szukać informacji o najlepszych ofertach pożyczek?

W dobie Internetu nie stanowi to żadnego problemu. Na rynku funkcjonują porównywarki, rankingi kredytów, które na bieżąco agregują informacje z kilkunastu banków i firm pożyczkowych w jednym miejscu. Pozwalają one zaoszczędzić mnóstwo czasu, który normalnie musielibyśmy poświęcić na odwiedzanie po kolei kilkunastu stron internetowych. Oczywiście poszukiwanie pożyczki warto zacząć od oferty banku, w którym mamy konto osobiste. Być może jego propozycja dla stałych klientów będzie na tyle konkurencyjna, iż niepotrzebne będą dalsze poszukiwania. W przeciwnym razie bogatsi o wiedzę zawartą powyżej powinniśmy spędzić chwilę na lekturę rankingu. Część banków ma w swojej ofercie promocje lub pożyczki na specjalne okazje np. na święta. Są one zazwyczaj nieco tańsze od standardowych, przez co cieszą się dużym zainteresowaniem. W dobie konkurencji, osoby odpowiedzialne w bankach za ofertę pożyczek monitorują co też proponują inne banki i szybko dostosowują swoją ofertę, aby nie odstawać w rankingach.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Masakra
27 lutego 2021 18:21

Ta strona to jest rak

Popularne
Ogłoszenia