fbpx
12 C
Olsztyn
sobota, 10 kwietnia, 2021
reklama

Kierowca Audi uciekał przed olsztyńskimi policjantami

reklama

Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali kierującego Audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ponadto okazało się, że 29-latek wsiadł za kierownicę auta nie mając uprawnień.

Z czwartku na piątek (25/26.02.2021r.) w nocy olsztyńscy wywiadowcy zauważyli na jednej z ulic w mieście pojazd marki Audi A4, za którego kierownicą siedział znany im z wcześniejszych interwencji mężczyzna, którego podejrzewali o brak uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej.

Kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie przyspieszył. Funkcjonariusze pojechali za nim. Mężczyzna kontynuował swoją ucieczkę, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego, tym samym stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie na ulicy Kołobrzeskiej zatrzymał on pojazd na parkingu i próbował uciekać pieszo. Po podjętym pościgu, mężczyzna został zatrzymany.

reklama

Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Olsztyna. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień. 29-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Źródło: KMP w Olsztynie

Źródło: KMP w Olsztynie

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: