11 C
Olsztyn
piątek, 9 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

MZ: uczulam hotelarzy na Warmii i Mazurach, że będą kontrole pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów

WiadomościMZ: uczulam hotelarzy na Warmii i Mazurach, że będą kontrole pod kątem...

Uczulam wszystkich hotelarzy na Warmii i Mazurach, że będą się odbywały kontrole zarówno policji, jak i stacji sanitarno-epidemiologicznej pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów – przekazał w piątek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

reklama

Andrusiewicz powiedział na piątkowej konferencji prasowej, że „personel medyczny, też pacjenci, którzy dojeżdżają na terapie, na zabiegi w szpitalach mogą być przez hotele obsługiwani”.

„Ale uczulam wszystkich na Warmii i Mazurach, wszystkich hotelarzy, którzy oczywiście są dotknięci tą trudną sytuacją i należy tu współczuć, bo przed chwilą otwieraliśmy te biznesy, teraz niestety musimy znowu na pewien czas je wygasić, że będą się odbywały kontrole zarówno policji, jak i stacji sanitarno-epidemiologicznej pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów” – podkreślił rzecznik MZ.

reklama
Kierowca ciężarówki fałszował zapisy tachografu magnesem

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że dotychczasowe zasady bezpieczeństwa dotyczące kultury, sportu i hoteli będą obowiązywały do 14 marca, z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego. Na Warmii i Mazurach hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny zostaną zamknięte, dzieci z klas I-III powrócą do zdalnej nauki.

W pozostałych 15 województwach, kina, teatry i filharmonie pozostaną otwarte w reżimie sanitarnym – zajęte może być w nich 50 proc. miejsc siedzących, konieczne są maseczki, obowiązuje zakaz konsumpcji. Dopuszczony jest amatorski sport na świeżym powietrzu, otwarte stoki i baseny. Aquaparki i siłownie pozostają zamknięte. Hotele będą dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego – zajętych może być 50 proc. pokoi, a posiłki serwowane tylko do pokoi.

Szybki i zatrzymany. Grupa SPEED wprowadza porządek na S-7
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Szybki i zatrzymany. Grupa SPEED wprowadza porządek na S-7

Pościg policji w Lany Poniedziałek. Kierowca miał 3,5 promila