fbpx
14 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Kolejny bielik uratowany w pobliżu Olsztyna

reklama

Dwa tygodnie troskliwej opieki wystarczyły, by bielik znaleziony w pobliżu podolsztyńskiej wsi doszedł do pełni formy. Dzięki leśnikom z Nadleśnictwa Olsztyn znów wzbił się w niebo.

Osłabiony, poobijany i nie miał siły latać – w takim stanie dwa tygodnie temu był bielik, którego znaleźli mieszkańcy wsi Spręcowo. Na pomoc, jak zwykle bywa w takich przypadkach, wezwali leśników z Nadleśnictwa Olsztyn.

To właśnie miejscowe nadleśnictwo od ponad 20 lat prowadzi Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych w Dąbrówce. W tym leśnym szpitalu do zdrowia powraca co roku kilkudziesięciu skrzydlatych pacjentów.

reklama

Happy-endem zakończyła się też historia bielika ze Spręcowa. – To cztero-, pięcioletni samiec. Kiedy do nas trafił był osłabiony i poobijany. Nie miał jednak żadnych poważnych, wewnętrznych obrażeń – opowiada Paweł Bednarczyk z Nadleśnictwa Olsztyn. – Po dwóch tygodniach pobytu w ośrodku wrócił do świetnej kondycji i nadawał się do wypuszczenia na wolność.

Źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: