-1 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn zwalnia restauratorów z opłaty za alkohol

WiadomościOlsztyn zwalnia restauratorów z opłaty za alkohol

Dobra wiadomość dla olsztyńskich gastronomików. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta (24.02.) zwolniono restauratorów z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu.

reklama

W imieniu klubu radnych KO, oraz klubu prezydenckiego uchwałę zgłosił radny Łukasz Łukaszewski z Koalicji Obywatelskiej.

Chcemy skorzystać z możliwości jakie dał nam ustawodawca – referował radny Łukaszewski – Do tej pory zrobiło to już kilka miast i chcemy by Olsztyn do nich dołączył. Oczywiście ma to swoje konsekwencje w postaci zmniejszenia wpływów do budżetu miasta z tytułu opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, które będą niższe ok 270 000 zł.

reklama

Uchwała zakłada zwolnienie restauratorów z drugiej i trzeciej raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Ci przedsiębiorcy, którzy wnieśli należność jednorazowo otrzymają zwrot nadpłaconych środków.

Chcemy wspomóc przedsiębiorców z branży gastronomicznej, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji – przekonywał Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – wiemy jak ważne jest każde wsparcie, które ma na celu zachowanie ciągłości działalności gospodarczej i ochronę miejsc pracy w branży gastronomicznej.

reklama

W przypadku tego projektu radni okazali się wyjątkowo zgodni. Za przegłosowaniem uchwały było dwudziestu trzech radnych, jeden się wstrzymał i jeden nie wziął udziału w głosowaniu.

Gratuluję, za skorzystanie z możliwości które daje znowelizowana pod koniec stycznia ustawa o walce ze skutkami COVID-19 – mówił Radosław Nojman z klubu Prawa i Sprawiedliwości – Olsztyn pójdzie tą drogą, co Elbląg czy Ostróda. Ja też uważam, że należy tego dokonać. I to w części, a nie w całości.

Uchwała Rady Miasta wejdzie w życie dwa tygodnie po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Źródło: UM Olsztyna

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
25 lutego 2021 15:28

Co im z tego zwolnienia z opłaty jak i tak zabronią im otwierać swoje lokale???

Popularne
Ogłoszenia