fbpx
5 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Olsztyn zwalnia restauratorów z opłaty za alkohol

reklama

Dobra wiadomość dla olsztyńskich gastronomików. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta (24.02.) zwolniono restauratorów z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu.

W imieniu klubu radnych KO, oraz klubu prezydenckiego uchwałę zgłosił radny Łukasz Łukaszewski z Koalicji Obywatelskiej.

Chcemy skorzystać z możliwości jakie dał nam ustawodawca – referował radny Łukaszewski – Do tej pory zrobiło to już kilka miast i chcemy by Olsztyn do nich dołączył. Oczywiście ma to swoje konsekwencje w postaci zmniejszenia wpływów do budżetu miasta z tytułu opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, które będą niższe ok 270 000 zł.

reklama

Uchwała zakłada zwolnienie restauratorów z drugiej i trzeciej raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Ci przedsiębiorcy, którzy wnieśli należność jednorazowo otrzymają zwrot nadpłaconych środków.

Chcemy wspomóc przedsiębiorców z branży gastronomicznej, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji – przekonywał Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – wiemy jak ważne jest każde wsparcie, które ma na celu zachowanie ciągłości działalności gospodarczej i ochronę miejsc pracy w branży gastronomicznej.

W przypadku tego projektu radni okazali się wyjątkowo zgodni. Za przegłosowaniem uchwały było dwudziestu trzech radnych, jeden się wstrzymał i jeden nie wziął udziału w głosowaniu.

Gratuluję, za skorzystanie z możliwości które daje znowelizowana pod koniec stycznia ustawa o walce ze skutkami COVID-19 – mówił Radosław Nojman z klubu Prawa i Sprawiedliwości – Olsztyn pójdzie tą drogą, co Elbląg czy Ostróda. Ja też uważam, że należy tego dokonać. I to w części, a nie w całości.

Uchwała Rady Miasta wejdzie w życie dwa tygodnie po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Źródło: UM Olsztyna

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: