7 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Szkoła z Olsztyna zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu o zdrowym odżywianiu

OlsztynSzkoła z Olsztyna zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu o zdrowym odżywianiu

Drużyna Wyjątkowych, czyli gimnazjum w Zespole Placówek Edukacyjnych, zdobyła pierwsze miejsce w konkursie “Tesco dla szkół” w kategorii. – Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na nas w pierwszym etapie konkursu – mówi Michał Śliwiński, nauczyciel ZPE – koordynator inicjatywy.

reklama

W konkursie uczestniczyły 302 szkoły z całej Polski. Ostatecznie wygrało sześć, zdobywając równorzędne pierwsze miejsca w sześciu kategoriach. Olsztyński zespół okazał się w najlepszy w konkurencji “gimnazjum – film”.  Spot nawiązuje do Gwiezdnych Wojen, utrzymany jest w futurystycznej konwencji i robi wrażenie. Autorką zdjęć jest Milena Lewandowska, montażu –  Sergiusz Nowicki, a scenariusz to już pomysł zbiorowy.

– Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na drużynę Wyjątkowych w pierwszym etapie konkursu – mówi Michał Śliwiński. – Dzięki temu udało nam się zakwalifikować do ścisłego finału, w którym zdobyliśmy uznanie jury. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie.

reklama

Konkurs był projektem edukacyjnym dla szkół gimnazjalnych. W ZPE uczestniczyli w nim uczniowie trzech klas gimnazjum.  – Żeby wziąć udział, musieliśmy wykonać trzy zadania. Po pierwsze, przeprowadzić lekcję o pochodzeniu żywności. Po drugie, zorganizować zajęcia na temat składu różnych produktów. Po trzecie, nakręcić film – reklamę społeczną, który w pewnym sensie podsumował cykl zajęć – tłumaczy Michał Śliwiński.

To nie pierwszy ogólnopolski sukces gimnazjalistów ZPE w konkursie o zdrowym odżywaniu. Rok temu drużyna ZPE zdobyła czwarte miejsce i najwyższy grant w akcji “Sklepiki szkolne – reaktywacja” Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Za wygrane pieniądze kupiony został tablet ze specjalnym programem Mówik, który umożliwia niemówiącym uczniom samodzielne robienie zakupów w szkolnym sklepiku. Teraz gimnazjum ZPE wygrało zestaw multimedialny, który będzie służył całej szkolnej społeczności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia