fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 14 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Szkoła z Olsztyna zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu o zdrowym odżywianiu

Drużyna Wyjątkowych, czyli gimnazjum w Zespole Placówek Edukacyjnych, zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „Tesco dla szkół” w kategorii. – Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na nas w pierwszym etapie konkursu – mówi Michał Śliwiński, nauczyciel ZPE – koordynator inicjatywy.

W konkursie uczestniczyły 302 szkoły z całej Polski. Ostatecznie wygrało sześć, zdobywając równorzędne pierwsze miejsca w sześciu kategoriach. Olsztyński zespół okazał się w najlepszy w konkurencji „gimnazjum – film”.  Spot nawiązuje do Gwiezdnych Wojen, utrzymany jest w futurystycznej konwencji i robi wrażenie. Autorką zdjęć jest Milena Lewandowska, montażu –  Sergiusz Nowicki, a scenariusz to już pomysł zbiorowy.

– Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na drużynę Wyjątkowych w pierwszym etapie konkursu – mówi Michał Śliwiński. – Dzięki temu udało nam się zakwalifikować do ścisłego finału, w którym zdobyliśmy uznanie jury. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie.

Konkurs był projektem edukacyjnym dla szkół gimnazjalnych. W ZPE uczestniczyli w nim uczniowie trzech klas gimnazjum.  – Żeby wziąć udział, musieliśmy wykonać trzy zadania. Po pierwsze, przeprowadzić lekcję o pochodzeniu żywności. Po drugie, zorganizować zajęcia na temat składu różnych produktów. Po trzecie, nakręcić film – reklamę społeczną, który w pewnym sensie podsumował cykl zajęć – tłumaczy Michał Śliwiński.

To nie pierwszy ogólnopolski sukces gimnazjalistów ZPE w konkursie o zdrowym odżywaniu. Rok temu drużyna ZPE zdobyła czwarte miejsce i najwyższy grant w akcji „Sklepiki szkolne – reaktywacja” Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Za wygrane pieniądze kupiony został tablet ze specjalnym programem Mówik, który umożliwia niemówiącym uczniom samodzielne robienie zakupów w szkolnym sklepiku. Teraz gimnazjum ZPE wygrało zestaw multimedialny, który będzie służył całej szkolnej społeczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...