fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

Zielone miasto? Olsztyński radny zachwala wycinkę drzew

reklama
reklama
Wyślij przez

Olsztyński radny zachwala wycinkę drzew i wskazuje na jej plusy, podczas gdy lokalny działacz i były kandydat na posła wskazuje na „betonowanie” Olsztyna.

Już w ten weekend ma się rozpocząć usuwanie drzew na trasie zaprojektowanej infrastruktury. Z zapisów w dokumentacji wynika, że dotyczyć to będzie około 1,3 tys. drzew. Zgodnie z przepisami środowiskowymi prace w tym zakresie muszą zostać zrealizowane jeszcze w lutym. O wycince informowaliśmy tutaj: Rozpoczyna się wycinka 1300 drzew pod budowę linii tramwajowej.

Jeden z olsztyńskich radnych, Tomasz Głażewski, udostępnił na swoim Facebooku odpowiedź na swoją interpelację do prezydenta miasta z 2018 roku ws. wycinki drzew. Radny nie kryje swojego zadowolenia z ustalonego kompromisu „2 za 1” w kwestii nasadzeń:

reklama

„Co się zmieniło. To, że na początku była mowa o posadzeniu 308 drzew. Teraz PMO deklaruje, że 2 za 1. Oczywiście bardziej by mnie cieszyło gdyby mniej bylo wycinanych. Ale deklaracja taka to jest postęp” – pisze w jednym z komentarzy radny Głażewski.

🌳🌳za🌳. Dwa za jeden to by znaczyło (chyba) że za 1 🌳drzewo wycięte będą posadzone 2 🌳🌳 nowe. Cieszy bo w odpowiedziach…

Posted by Tomasz Głażewski on Friday, February 19, 2021

Lokalny działacz struktur Lewicy Razem, były kandydat na posła, Bartosz Grucela, nie jest zachwycony tym pomysłem :

„1300… tyle drzew Miasto Olsztyn wytnie do 1 marca Wszystko pod inwestycje tramwajową. Grzymowicz obiecuje dwa razy tyle nasadzeń, ale wszyscy wiemy, że małe drzewko to nie to samo co drzewo, które ma kilkadziesiąt lat. #Olsztyn znowu się zabetonuje”

Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej Rozpoczyna się wycinka drzew pod budowę linii tramwajowej

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

9 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
9 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze