fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 25 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Kościół pozyska kolejną działkę bez przetargu?

Wiadomości Kościół pozyska kolejną działkę bez przetargu?

Prezydent Olsztyna wyraził zgodę na sprzedaż działki dla parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Proces ma odbyć się w trybie bezprzetargowym.

Wąski pas zieleni, który sąsiaduje z kościołem przy ul. Wyszyńskiego, ma zostać sprzedany lokalnej parafii. Prezydent miasta wyraził już na to zgodę, a jeszcze w lutym odbędzie się głosowanie nad tą sprawą podczas sesji Rady Miasta Olsztyna:

„Działka będzie przeznaczona na cele duszpastersko-sakralne, propagowanie nauki społecznej Kościoła, zajęcia duszpastersko-sportowe, jak również na poprawę funkcjonowania parafii i powstałych przy niej dzieł takich między innymi jak Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny w Olsztynie i Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Nadzieja” z siedzibą przy ul. Wyszyńskiego 11 w Olsztynie” – przekazał proboszcz parafii.

Chodzi o wąski pas, który graniczy z parkingiem. Teren wynosi około 3 arów, a jego cena to około 190 tys. złotych:

„W wyniku podziału działki powstała m.in. działka przeznaczona do sprzedaży w trybie bezprzetargowym. Przedmiotowa działka stanowi wąski i wydłużony pasek gruntu. Ze względu na jej kształt oraz cechy geometryczne, nie może być zagospodarowana jako odrębna nieruchomość” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Należy wspomnieć, że okoliczne działki od lat są wyprzedawane podmiotom religijnym. Na początku 2019 roku, działkę o wartości 860 tys. złotych kupiło Stowarzyszenie „Święta Rodzina”, za 1% wartości terenu. Miała tam stanąć hala sportowa, po której póki co nie widać śladu. Kilka miesięcy później sprzedano inny skrawek terenu w tamtej okolicy, wart 150 tys. złotych, również za 1% wartości.

Nie wszyscy radni są zgodni, co do wyprzedaży tamtejszych terenów:

„Nie ma mojej zgody na sprzedaż kolejnej gminnej działki na terenie, gdzie nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania. Nie możemy oddawać walkowerem tego, co powinno poczekać na dokładnie przemyślany i poddany konsultacjom plan. Niedawna sprzedaż innej działki przy ul. Wyszyńskiego pokazała, że mamy tu cenne tereny, które powinny pozostać we władaniu gminy. W ostatnich 2 latach już dwukrotnie byłem przeciwko udzielaniu 99% bonifikaty na sprzedaż, a właściwie przekazanie w prezencie, działek graniczących z terenem kościoła przy ul. Wyszyńskiego” – powiedział w rozmowie z olsztyn.com.pl radny Mirosław Arczak.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 3
Nie lubię 7

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

4
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x