fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Obława w lesie. Sprawcy mieli karabin wojskowy

Wiadomości Obława w lesie. Sprawcy mieli karabin wojskowy

Czujność leśnika po usłyszeniu strzałów w lesie doprowadziła do znalezienia nielegalnej broni palnej. Policja ustala okoliczności zdarzenia.

Do niecodziennego zdarzenia doszło 15.02.2021 na terenie leśnictwa Narzym. Wykonującego obowiązki służbowe leśniczego zaniepokoił huk powtarzających się wystrzałów, przypominających strzały z broni palnej. Po kontakcie z łowczym z miejscowego koła łowieckiego ustalono, że w okolicy nie odbywają się polowania.

Powiadomiono straż leśną, która pojawiła się na miejscu w asyście policji. W działania włączyli się również leśnicy oraz członkowie miejscowego koła łowieckiego. Podjęta próba wylegitymowania dwóch napotkanych w lesie mężczyzn skłoniła ich do ucieczki. Zalegająca pokrywa śnieżna pomogła służbie leśnej odnaleźć ukrytą pod śniegiem broń. Leśnicy podążając po śladach uniemożliwili ucieczkę podejrzanych samochodem, który został przez nich wcześniej wezwany.

Przeprowadzona obława doprowadziła do ujęcia sprawców. Zostali oni przekazani w ręce policji. W toku dalszych czynności ustalono, że zatrzymane osoby nie posiadały uprawnień do posiadania i posługiwania się zabezpieczoną bronią – karabinem wojskowym typu Mauser wraz z amunicją.

Policja kontynuuje czynności, które mają ustalić, czy zabezpieczona broń nie służyła do kłusownictwa oraz popełnienia innych przestępstw.

Źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 3
Nie lubię 3
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x