fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 7 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Miejskie wsparcie dla artystów

Trwa nabór wniosków w konkursie na dofinansowanie działań związanych z kulturą. W tym roku w budżecie jest niemal 200 tys. złotych.

Dzięki miejskim pieniądzom organizacje ubiegające się o wsparcie będą realizować zadania związane w szczególności z plastyką, muzyką, literaturą i teatrem. Przygotowana przez nie propozycja ma być skierowana głównie do mieszkańców Olsztyna. Nie jest to jednak jedyny adresat działań.

Wnioskodawcy powinni uwzględnić, że trwa Rok Feliksa Nowowiejskiego ustanowiony przez Sejm. Tymczasem olsztyńska Rada Miasta zdecydowała o obchodach 550. rocznicy przyłączenia Warmii do Polski – przypominają ratuszowi urzędnicy. – W 2016 roku do podziału jest 190 tys. złotych. Termin składania ofert upływa 1 lutego (poniedziałek), natomiast zadania powinny być zrealizowane przed 15 grudnia. Warunki konkursu są opisane w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta.

W poprzednim roku samorząd Olsztyna dofinansował m.in. wydanie przez Fundację Szansa dla Niewidomych kalendarza tyflograficznego, nagranie i wydanie przez zespół Dziecięce Niebo płyty „My Dzieci z Olsztyna” oraz wykonanie w Kortowie przez klub Olsztyn Lakers muralu z podobizną Jana Długosza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...