fbpx
5 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Walentynkowa akcja ratunkowa rannego bielika

reklama

Walentynki tego roku były niespotykane dla leśników z regionu. Zostali wezwani do ratowania rannego bielika.

Do niecodziennego zdarzenia doszło 14 lutego 2021 roku. Do Leśniczego Leśnictwa Braniewo Andrzeja Gawrona zadzwonił mieszkaniec z osady nad Zalewem Wiślanym informując, że na jego polach siedzi bielik z rannym skrzydłem.

Na miejsce zdarzenia udał się pracownik Nadleśnictwa Zaporowo Antoni Czyż, wspólnie z Panem Jakubem – właścicielem terenu – złapali rannego ptaka. Jak się okazało, pacjent miał mocno uszkodzone skrzydło, ale też brak jednego oka. To wyjątkowy przypadek, że udało mu się przeżyć w naturze.

reklama

Ranny bielik został zawieziony do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie pod Olsztynem, gdzie od razu zbadała go pani weterynarz oraz trafił do tzw. ptasiego szpitala.

Dzięki empatii ludzkiej oraz szybkiemu działaniu zaporowskich leśników ten piękny ptak przeżył dosłownie swoją „walentynkową przygodę”.

Źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: