fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 25 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

W olsztyńskim Centrum Onkologii odbyło się otwarcie nowej części Zakładu Radioterapii

Wiadomości W olsztyńskim Centrum Onkologii odbyło się otwarcie nowej części Zakładu Radioterapii

Dziś odbyło się otwarcie Zakładu Radioterapii w Warmińsko Mazurskim Centrum Onkologicznym w Olsztynie.

Dziś (15.02.2021r.) odbyło się oficjalne otwarcie nowej części w Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie w szpitalu MSWiA – Zakładu Radioterapii.

Minister Sławomir Gadomski, zajmujący się onkologią w Ministerstwie Zdrowia, zdjął czerwoną wstęgę z tablicy z nazwą nowego oddziału. Nie bez powodu to właśnie on symbolicznie otworzył nowy etap leczenia pacjentów, gdyż dobudowana część Zakładu Radioterapii w Olsztynie wraz z najnowocześniejszym wyposażeniem mogła powstać właśnie dzięki wsparciu z jego strony.

Radioterapia jest metodą leczenia nowotworów złośliwych i nielicznych schorzeń nienowotworowych z użyciem promieniowania jonizującego.

Dział radioterapii w olsztyńskim Centrum Onkologii stopniowo rozwijał się, dążąc do bycia jednym z najlepiej wyposażonych w Polsce, jakim w tym momencie jest. Teraz Zakład Radioterapii został rozbudowany i zmodernizowany, by mieszkańcy Warmii i Mazur mieli najskuteczniejszą pomoc. Ośrodek wyróżnia się w kraju i obecnie leczenie w tym miejscu sięga światowego poziomu.

Jednym z elementów wyróżniających ośrodek w Olsztynie na tle ośrodków z całej Polski, jest możliwość wykonania brachyterapii nie tylko piersi czy płuc, ale również prostaty.

Przed 2003 r. Warmia i Mazury były białą plamą na mapie polskiej radioterapii. Dużym osiągnięciem było wybudowanie pierwszego zakładu radioterapii przy szpitalu MSWiA w Olsztynie. Teraz możemy mówić o drugim kroku milowym dla warmińsko-mazurskiej radioterapii. Ten krok to nowoczesność, precyzja i bezpieczeństwo w najwyższych światowych standardach. – mówi Krystyna Futyma, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

Dzięki pozyskanym środkom Centrum Onkologii mogło zakupić najnowocześniejszy w Europie akcelerator do leczenia nowotworów. Teraz szpital ma już 4 akceleratory. Z zakładu radioterapii w olsztyńskiej Poliklinice korzysta co roku około 2 tysięcy pacjentów. Modernizacja kosztowała prawie 42 miliony złotych.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 3
Nie lubię 1

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x