fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 7 grudnia, 2022
reklama

Region: Podsumowanie pierwszego tygodnia ferii, aż w 16 autokarach stwierdzono nieprawidłowości

WiadomościRegion: Podsumowanie pierwszego tygodnia ferii, aż w 16 autokarach stwierdzono nieprawidłowości

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Za nami pierwszy tydzień ferii. Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach Warmii i Mazur. Funkcjonariusze przez siedem dni pracowali na miejscu 23 wypadków i ponad 259 kolizji. Niestety w najpoważniejszych wypadkach zginęło 5 osób. Policjanci skontrolowali 4556 pojazdów, w tym 70 autokarów. W 16 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości.

Przypomnijmy, od 26 stycznia trwają w naszym województwie ferie zimowe. W radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych, z miernikami prędkości, policjanci kontrolują to, co dzieje się na drogach. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracają na przekroczenia prędkości, wykonywanie niebezpiecznych manewrów, sprawdzają też sposób przewożenia dzieci, egzekwują obowiązek używania pasów bezpieczeństwa oraz kontrolują stan techniczny autobusów.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców Warmii i Mazur czuwa ponad 1200 policjantów, w tym 900 funkcjonariuszy drogówki. Tylko przez pierwszy tydzień ferii wykonano blisko 5 tyś. kontroli samochodów, autokarów i pieszych. Policjanci nałożyli ponad 2100 mandatów, z czego najwięcej – bo prawie 800 trafiło do kierowców przekraczających prędkość. Ponad 440 osób podróżowało z niezapiętymi pasami bezpieczeństwa bądź przewoziło dzieci bez fotelików. Policjanci zatrzymali też 277 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

3-latek bez butów biegał po ruchliwej drodze. Tata w piwnicy rozpalał w piecu

Przez pierwszy tydzień ferii policjanci pracowali także na miejscu 23 wypadków drogowych, w wyniku których 5 osób zginęło, a 30 zostało rannych. Doszło do 2 wypadków, w którym ucierpiały dzieci.

26 stycznia o godzinie 9.00 na drodze wojewódzkiej W 512 między miejscowościami Tolko- Spytajny kierująca samochodem osobowym Audi 80 w celu uniknięcia zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem osobowym , zjechała na prawą krawędź jezdni i znajdujący się tam śnieg, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia troje pasażerów, w tym dwoje dzieci w wieku 14 i 8 lat trafiło do szpitala.

29 stycznia około godziny 9.30 na drodze gminnej: Ostróda-Ornowo kierujący pojazdem marki VW na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Złamania ręki doznała dorosła pasażerka oraz ogólnych potłuczeń jej dwoje dzieci. Wszystkie osoby zostały przewiezione do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

7-latka dla żartu zaalarmowała służby

Funkcjonariusze drogówki wyjeżdżali do ponad 259 kolizji, a także wyeliminowali z ruchu 37 nietrzeźwych kierowców.

red

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze