fbpx
5 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Zmarł międzynarodowy autorytet prof. dr hab. Jerzy Radecki

reklama

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie pożegnał swojego wieloletniego pracownika, prof. dr hab. Jerzego Radeckiego.

Profesor był pasjonatem nauki, międzynarodowym autorytetem w dziedzinie biosensorów. Zainicjował i rozwinął w Instytucie badania związane z opracowywaniem czujników i bioczujników elektrochemicznych. Był specjalistą z zakresu elektrochemii, chemii analitycznej i bioanalityki żywności. Autor ponad 100 publikacji naukowych, promotor wielu rozpraw doktorskich i ceniony wykładowca oraz wychowawca młodzieży.

Dyrekcja, Rada Wydziału oraz Pracownicy Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie wspólnie pożegnali wieloletniego pracownika i profesora – „Odejście Pana Profesora jest dotkliwą i bolesną stratą dla całego środowiska naukowego”.

reklama

Żegnamy Pana Profesora, pamiętając o Jego wkładzie w rozwój nauki i dbałość o Polską Kulturę, człowieka Solidarności, patriotę”. – tak żegnali go również pracownicy Katedry Chemii Środowiska i Bioanalityki w Toruniu.

Źródło: Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze