22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Zmarł międzynarodowy autorytet prof. dr hab. Jerzy Radecki

WiadomościZmarł międzynarodowy autorytet prof. dr hab. Jerzy Radecki

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie pożegnał swojego wieloletniego pracownika, prof. dr hab. Jerzego Radeckiego.

reklama

Profesor był pasjonatem nauki, międzynarodowym autorytetem w dziedzinie biosensorów. Zainicjował i rozwinął w Instytucie badania związane z opracowywaniem czujników i bioczujników elektrochemicznych. Był specjalistą z zakresu elektrochemii, chemii analitycznej i bioanalityki żywności. Autor ponad 100 publikacji naukowych, promotor wielu rozpraw doktorskich i ceniony wykładowca oraz wychowawca młodzieży.

Dyrekcja, Rada Wydziału oraz Pracownicy Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie wspólnie pożegnali wieloletniego pracownika i profesora – „Odejście Pana Profesora jest dotkliwą i bolesną stratą dla całego środowiska naukowego”.

reklama

Żegnamy Pana Profesora, pamiętając o Jego wkładzie w rozwój nauki i dbałość o Polską Kulturę, człowieka Solidarności, patriotę”. – tak żegnali go również pracownicy Katedry Chemii Środowiska i Bioanalityki w Toruniu.

Źródło: Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane