fbpx
12 C
Olsztyn
sobota, 10 kwietnia, 2021
reklama

Na Warmii i Mazurach widowiskowe zjawisko – diamentowy pył

reklama

W czwartek na Warmii i Mazurach można obserwować efektowne zimowe zjawisko – diamentowy pył. To tańczące w powietrzu i skrzące się w słońcu kryształki lodu.

Jak powiedział w czwartek synoptyk Maciej Maciejewski z IMGW Państwowy Instytut Badawczy w Białymstoku, zjawisko diamentowego pyłu występuje przy niskich temperaturach, poniżej minus 10 st. C, przy prawie bezchmurnym niebie. Wówczas w powietrzu można obserwować opad niewielkich kryształków lodu.

Zawieszone w powietrzu bardzo drobne kryształki lodu są bardzo widowiskowe. Wyglądają jak wirujący brokat.

reklama

Żeby zaobserwować to zimowe zjawisko dzień musi być słoneczny, ponieważ widoczny efekt powstaje za sprawą promieni słonecznych, które padają na znajdujące się w powietrzu maleńkie kryształki lodu i odbijają się w nich. Słupki lodu powstają bezpośrednio z pary wodnej.

Przeczytaj także:

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: