25 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Udawała osobę starszą i kradła w godzinach dla seniorów

WiadomościUdawała osobę starszą i kradła w godzinach dla seniorów

Zarzut kradzieży kosmetyków i biżuterii o łącznej wartości blisko 850 złotych usłyszała kobieta, która systematycznie, w godzinach dla seniorów, przychodziła do jednej z drogerii położonej na terenie Szczytna i sposobem wynosiła stamtąd produkty. 52-latka usłyszała już zarzuty.

reklama

Schemat działania sprawczyni kradzieży w każdym przypadku wyglądał identycznie. 52-latka, w godzinach dla seniorów, wchodziła do jednej z drogerii położonej na terenie Szczytna. Brała koszyk, do którego wkładała m. in. perfumy, błyszczyki, gumki do włosów, bransoletki, kolczyki oraz naszyjniki. Następnie chowała się za regał i wybrane przez siebie produkty przekładała do reklamówki. Kobieta kilka razy przekroczyła linię kas, nie płacąc za towar. Miała jednak pecha, bo wszystkie zdarzenia z jej udziałem zarejestrował sklepowy monitoring.

Seria kradzieży i napadów w sklepach: młody przestępca zatrzymany

Pracownicy drogerii poinformowali o swoich ustaleniach szczycieńskich funkcjonariuszy. Mundurowi ustalili dane i miejsce przebywania sprawczyni. 52-letnia mieszkanka Pasymia została zatrzymana i przewieziona do komendy. Usłyszała zarzut kradzieży kosmetyków i biżuterii o łącznej wartości blisko 850 złotych.

reklama

Teraz „miłośniczka” luksusowych perfum i biżuterii za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Przestępstwo kradzieży reguluje Kodeks karny. Zgodnie z definicją art. 278 k.k. – Kto w celu przywłaszczenia zabiera cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: KPP w Szczytnie

Udawała osobę starszą i kradła w godzinach dla seniorów kradzież Wiadomości, Szczytno
Źródło: Kurek Mazurski
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Policja z Olsztyna wyjaśnia liczne kradzieże na terenie miasta. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Tajemniczy mężczyzna ukradł towar