15 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych- jak wybrać najlepszy model?

Materiał zewnętrznyHulajnoga elektryczna dla dorosłych- jak wybrać najlepszy model?

Hulajnogą elektryczną mogą jeździć niemal wszyscy, traktując ten nowoczesny pojazd elektryczny jako doskonałą rozrywkę, ale również środek transportu, dzięki któremu szybciej dostaniemy się do pracy, szkoły, czy sklepu.

reklama

Warto jednak pamiętać, że hulajnoga elektryczna dla dorosłych, będzie nieco różnić się parametrami, w szczególności maksymalną prędkością, udźwigiem, czy wagą, niż model dedykowany dla młodzieży, lub dzieci. Na co szczególnie zwrócić uwagę podczas kupowania hulajnogi elektrycznej dla dorosłych?

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych- najważniejsze parametry

Będą osobą dorosłą, możemy sobie pozwolić na nieco więcej niż, kupując hulajnogę elektryczną np. dla dziecka. To, że na hulajnodze elektrycznej mogą poruszać się dzieci już od 10 roku życia, nie oznacza przecież, że pozwolimy dziecku jechać z prędkością 50 czy 100 km/h, bo nawet takie prędkości może rozwijać hulajnoga elektryczna dla dorosłych. Dlatego też modeli, którymi mogą poruszać się osoby dorosłe, jest więcej.

reklama

Jak wybrać dobrze i jakie parametry wziąć pod uwagę? Poniższa lista pozwoli na przygotowanie się na zakupy.

 • Maksymalna możliwa prędkość– najczęściej maksymalna prędkość waha się między 20-25 km/h, jest to dobra prędkość do sprawnego i bezpiecznego poruszania się po mieście, ale to nie wszystko dla tych, którzy cenią sobie prawdziwy dreszczyk emocji, odpowiednie będą modele rozwijające prędkość 50, 80, a nawet 100 km/h, te hulajnogi elektryczne dla dorosłych będą również doskonałą formą rozrywki i środkiem komunikacji.
 • Maksymalny zasięg i czas ładowania– podczas zakupu hulajnogi warto zwrócić uwagę na te parametry, im dalszy zasięg, tym rzadziej musimy ładować nasz pojazd. Czas pełnego ładowania jest często nieco dłuższy, jeśli zasięg jest bardzo daleki, może wynosić jedynie 2 godziny, albo nawet 20, jak widać, rozpiętość jest tutaj bardzo duża. Dobra mocna bateria to dłuższa żywotność oraz lepszy zasięg.
 • Rozmiar opon– ten parametr znacząco wpłynie na komfort jazdy, najlepiej wybierać 8,5-calowe, a jeszcze lepiej 10-calowe opony, dzięki temu podróżowanie hulajnogą elektryczną nawet po nierównym podłożu, lub kiedy jest ślisko. Zapewniają one większy komfort, mniejsze odczuwanie wstrząsów i lepszą przyczepność.
 • Wysokość kierownicy– czasami hulajnoga elektryczna ma możliwość regulacji wysokości kierownicy, jeśli model, który nam się spodobał, tej opcji nie ma, zwróćmy uwagę jaka jest wysokoś, aby później podczas jazdy nie okazało się, że musimy jechać ciągle nieco zgarbieni, byłoby to dość niewygodne, szczególnie na dłuższych trasach.
 • Cena– jeśli chcemy, aby hulajnoga elektryczna wszystkie parametry miała na maksa, to musimy liczyć się z tym, że jej cena będzie wysoka. Na szczęście na rynku znajdziemy również modele o bardzo dobrych parametrach i w przystępnych cenach.

Blaupunkt ESC808- dobre parametry i świetna cena

Hulajnoga elektryczna niemieckiego producenta Blaupunkt ESC808 to jeden z tych pojazdów, który może pochwalić się świetną jakością wykonania, dobrymi danymi technicznymi, ale także świetną ceną. Czym charakteryzuje się hulajnoga elektryczna dla dorosłych Blaupunkt ESC808?

 • kontrola prędkości- ta hulajnoga rozpędzi się maksymalnie do 25 m/h, a dzięki regulacji prędkości i funkcji tempomatu z łatwością dostosujemy prędkość do miejsca, w którym się poruszamy i warunków na drodze
 • możliwość wymiany baterii- to funkcja, która wyróżni hulajnogę Blaupunkt ESC808 na tle innych, na pełnym ładowaniu przejedziemy 20 km, jednak z łatwością wymienimy rozładowaną baterię na drugą i dzięki temu wydłużymy możliwy dystans do 40 km
 • szybkie ładowanie- bateria ładuje się jedynie 2 godziny
 • szeroki antypoślizgowy podest i 8,5-calowe koła- sprawia, że jazda jest maksymalnie komfortowa
 • bezpieczeństwo- Blaupunkt ESC808 została wyposażona w dwa mocne hamulce i oświetlenie LED
 • wyposażenie i wygląd- czytelny wyświetlacz, wspomniany tempomat, sygnał dźwiękowy, oraz nowoczesny wygląd, sprawia, że ta hulajnoga jest godna polecenia.
 • Cena- ten pojazd elektryczny ma bardzo dobrą konkurencyjną cenę.

Artykuł powstał we współpracy z portalem Electricfeel.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane