fbpx
15 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Policyjny pościg za naćpanym amfetaminą motorowerzystą

reklama

Policjanci podjęli pościg za motorowerzystą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 23-latek był pod działaniem narkotyków, a w kieszeni miał zawiniątko z amfetaminą.

We wtorek (2 lutego 2021) około godz. 20.00 patrol z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie, pełniąc służbę na terenie gminy, zauważył jadącego drogą motorowerzystę. Mężczyzna poruszał się całą szerokością jezdni. Wiele wskazywało na to, że jest pod wpływem alkoholu.

Policjanci, jadąc radiowozem oznakowanym, użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydając mu tym samym polecenie do zatrzymania się. Motorowerzysta zlekceważył je i wyraźnie przyspieszył. W pewnym momencie skręcił w leśną drogę. Tam wjechał w koleinę i stracił panowanie nad pojazdem. Porzucił motorower i zaczął uciekać w kierunku lasu. Funkcjonariusze natychmiast pobiegli za mężczyzną, którego szybko zatrzymali.

reklama

Był to 23-letni mieszkaniec gminy Ruciane-Nida. Badanie stanu trzeźwości nie potwierdziło, aby mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Tester wykazał, że motorowerzysta jest pod działaniem narkotyków. W tej sytuacji pobrano mu krew do dalszych badań. W jego kieszeni funkcjonariusze znaleźli zawiniątko z białym proszkiem. To prawdopodobnie amfetamina, która została zabezpieczona przez policjantów.

W dalszej kolejności funkcjonariusze sprawdzili dane personalne 23-latka w policyjnych bazach danych i ustalili, że motorowerzysta ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz ten został mu wydany przez Sąd Rejonowy w Piszu we wrześniu 2019 roku na okres 3 lat.

Lista zarzutów mieszkańca Rucianego-Nidy będzie długa. Jeśli potwierdzi się, że kierował motorowerem pod wpływem środków odurzających, wówczas usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego pod działaniem narkotyków. Jeżeli zabezpieczona substancja okaże się amfetaminą, dojdzie do tego zarzut posiadania środków odurzających. Do tego jeszcze zarzut złamania sądowego zakazu oraz niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego.

23-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Piszu

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: