fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

Odśnież chodnik, bo czeka cię mandat

reklama
reklama
Wyślij przez
Najpierw porządnie przymroziło, a potem ulice Olsztyna przykrył śnieg. Nie wszyscy właściciele nieruchomości pamiętają jednak, że to oni są zobowiązani do usuwania skutków zimy z chodników biegnących wzdłuż ich działek.  

Dlatego Straż Miejska z Olsztyna przypomina właścicielom nieruchomości o konieczności odśnieżania chodników. Ich obowiązki w tej kwestii regulują Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwała nr XV/191/15 Rady Miasta z dnia 28 października 2015 r.

Przepisy jasno stanowią, że właściciel nieruchomości jest zobowiązany do usuwania błota, śniegu i lodu z części nieruchomości udostępnionych do użytku publicznego, tj. z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, które powinno odbywać się niezwłocznie, natomiast innych zanieczyszczeń – w miarę potrzeby. Należy pamiętać też o tym, że wszelkie takie zanieczyszczenia należy gromadzić w sposób umożliwiający odpływ wody do kanalizacji deszczowej.

reklama

Właściciele uchylający się od obowiązku oczyszczania chodników narażają się na karę grzywny – ostrzegają strażnicy miejscy z Olsztyna.

W celu uzyskania dodatkowych informacji można kontaktować się z dyżurnym Straży Miejskiej pod bezpłatnym numerem telefonu 986.


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

18 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
18 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze