fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 7 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Odśnież chodnik, bo czeka cię mandat

Najpierw porządnie przymroziło, a potem ulice Olsztyna przykrył śnieg. Nie wszyscy właściciele nieruchomości pamiętają jednak, że to oni są zobowiązani do usuwania skutków zimy z chodników biegnących wzdłuż ich działek.  

Dlatego Straż Miejska z Olsztyna przypomina właścicielom nieruchomości o konieczności odśnieżania chodników. Ich obowiązki w tej kwestii regulują Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwała nr XV/191/15 Rady Miasta z dnia 28 października 2015 r.

Przepisy jasno stanowią, że właściciel nieruchomości jest zobowiązany do usuwania błota, śniegu i lodu z części nieruchomości udostępnionych do użytku publicznego, tj. z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, które powinno odbywać się niezwłocznie, natomiast innych zanieczyszczeń – w miarę potrzeby. Należy pamiętać też o tym, że wszelkie takie zanieczyszczenia należy gromadzić w sposób umożliwiający odpływ wody do kanalizacji deszczowej.

Właściciele uchylający się od obowiązku oczyszczania chodników narażają się na karę grzywny – ostrzegają strażnicy miejscy z Olsztyna.

W celu uzyskania dodatkowych informacji można kontaktować się z dyżurnym Straży Miejskiej pod bezpłatnym numerem telefonu 986.

18 KOMENTARZE

 1. Za utrzymanie działki (chodnika) odpowiada chyba jej właściciel?
  Jaka jest podstawa prawna że za odśnieżenie nie swojej działki odpowiada ktoś kto sąsiaduje z nią (właściciel posesji przy chodniku)???
  Czy jeżeli w takim razie jako właściciel działki mam obowiązek względem danego chodnika do odśnieżania to jeżeli będę chciał mogę sobie go rozkopać i ułożyć w nim kabel, rurę czy cokolwiek czy nie i muszę mieć na to zgodę ze ZDZiT?
  Jeżeli będzie ubytek przy mojej posesji w tym chodniku (np. wyrwana płytka chodnikowa lub kostka brukowa) i ktoś się potknie, złamie nogę czy uszkodzi się to kto odpowiada za to wtedy?

 2. Ja im odśnieżę ja im odśnieżę, mniej zapiekanek na dworcu i kawki w mcdon. na dyżurze straży, zlikwidować darmozjadów Odśnieżam tylko i wyłącznie ze względu na sąsiadkę bo starsza kobiecina bo pług i piaskarka Bożesz ty mój…nima Do kanalizacji odprowadzać chyba przez 1 mały otwór w studzience. hahahhaha pozdr

 3. A kto jest odpowiedzialny za fragment chodnika widoczny na zdjęciu? To chyba ul. Wiecherta koło SP34. Tam nawet bez śniegu można się połamać. A nikt nie odśnieża od około 8 lat… Redakcjo, czas zadziałać w tej sprawie!

 4. ot kurwa filozofia- jak ktoś się wyjebie pod moim domem to chodnik jest mój i miałem go odśnieżyć- mandat! jak latem na tym samym chodniku pod domem wypiję piwo to chodnik „staje się” miejscem publicznym czyli państwowym- mandat! co za gówno…

 5. Niech się lepiej miasto za ulice weźmie i sobie mandaty wlepia a nie potem kierowcom. Jak się pieszy przewróci na chodniku to wina właściciela chodnika a jak auto wpadnie w poślizg to wina kierowcy bo przecież władze wlepiać sobie mandatów nie będą a ktoś winny być musi więc niech to będzie kierowca. Popaprańcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...