fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Grupa Specjalna Płetwonurków RP włączyła się w poszukiwanie Witolda

Wiadomości Grupa Specjalna Płetwonurków RP włączyła się w poszukiwanie Witolda

Trwają intensywne poszukiwania za zaginionym mieszkańcem Olsztyna – Witoldem Studniarzem. Młody mężczyzna do chwili obecnej nie powrócił do domu i nie nawiązał kontaktu z najbliższą rodziną.


Przypomnijmy. Witold Studniarz w ubiegłą niedzielę (17.01.2021) wyszedł z domu i do chwili obecnej do niego nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną. Jest to mężczyzna średniej budowy ciała, mający około 190 cm wzrostu, ciemne krótkie włosy, oczy piwne. W chwili zaginięcia Witold Studniarz ubrany był w czarną kurtę, niebieskie spodnie jeansowe oraz szarą czapkę. Na podstawie zapisu z kamer monitoringu policjanci ustalili, że 21-latek po raz ostatni widziany był w okolicy ul. Popiełuszki w Olsztynie i mógł przemieszczać się w kierunku osiedla Brzeziny.

Zaginął 21-letni mieszkaniec Olsztyna

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzą intensywne działania poszukiwawcze za zaginionym 21-latkiem. Przeczesują oni trudno dostępny rozległy teren po którym mógł przemieszczać się młody mężczyzna. W tym celu policjanci wykorzystują specjalistyczny sprzęt m.in. drona z pomocą którego sprawdzają teren poszukiwań. Olsztyńscy policjanci są wspierani przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji Policji w Olsztynie, żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z quadami czy strażaków ochotników z Gutkowa wykorzystujących sprzęt do poszukiwań osób w trudno dostępnym terenie. Do działań zostali także włączeni przedstawiciele Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa, którzy za pomocą kamer i drona przeszukują pobliski teren.

W dalszym ciągu apelujemy o pomoc do osób, które mogą przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego mężczyzny. Informacje można przekazywać osobiście w najbliższej jednostce policji lub telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 605 549 341 lub 47 73 134 24.

Dziś na miejsce przybyła Grupa Specjalna Płetwonurków RP, której przedstawiciel udzielił nam szczegółowych informacji na temat planowanych działań: – Od wczoraj podjęliśmy działania z ramienia Komendy Miejskie Policji w Olsztynie. W tej chwili z zespołem jesteśmy na etapie analizy koryta rzeki Łyny pod kątem ujawnienia obiektów, które by cechami geometrycznymi przypominały ciało człowieka. Warunki są trudne, bo jest dużo różnych obiektów. Nurt nie jest wartki, ale woda ma swoją siłę uciągu. To wszystko musimy brać pod uwagę. Jak zakończymy koryto rzeki i wykluczymy ewentualne obiekty, które mogłyby przypominać ciało, ale nim nie były to wtedy przeniesiemy się na teren trudno dostępny i będziemy innym specjalistycznym sprzętem wykonywali badania i pomiary żeby wykluczyć lub odnaleźć ślady związane z zaginionym chłopakiem.

Grupa Specjalna Płetwonurków RP prowadzi działania w zakresie: poszukiwanie i lokalizacja ofiar wypadków, utonięć oraz wydawanie opinii i ekspertyz sądowych, badania hydrograficzne z wykorzystaniem urządzeń pomiarowych: sonary, echosondy, magnetometry
Okresowe przeglądy budowli hydrotechnicznych i nabrzeży, rurociągów, inspekcja dna, prace podwodne z wykorzystaniem zespołów nurków zawodowych

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoKMP Olsztyn

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x