12 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wyremontowana biblioteka na Zatorzu zaprasza czytelników

WiadomościWyremontowana biblioteka na Zatorzu zaprasza czytelników

Filia nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej wygląda jak nowa. Dzięki zwycięstwu w poprzedniej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, popularna placówka doczekała się generalnego remontu.

reklama

To prawdziwa biblioteka – instytucja, jedyna taka za torami. Przy obecnej ul. Wrocławskiej działa już od lat 70 poprzedniego wieku. Ma rzeszę wiernych, oddanych czytelników, którzy nie mogli doczekać się ponownego jej otwarcia.

W ostatnim czasie dostawaliśmy o to mnóstwo pytań od naszych wiernych gości – przyznaje kierownik filii nr 12 MBP, Waldemar Goncerzewicz. – Tak bardzo chcą już wrócić w nasze progi. Ogromnie się cieszę, że teraz będziemy mogli gościć czytelników w tak dobrych warunkach.

reklama

Placówka przeszła ogromną metamorfozę. Zmieniło się praktycznie wszystko – nowe są podłogi, ściany, regały, sufit. Odpowiednio zabezpieczony został nawet dach budynku, a elewacja wyremontowana. Poza tym wymienione zostały instalacje elektryczna i teleinformatyczna.

Rozpoczął się remont zabytkowych mostów kolejowych

Dzięki tym wszystkim pracom lepiej możemy chronić nasze zbiory – dodaje kierownik Goncerzewicz. – Poza tym pracujemy w bardziej komfortowych warunkach.

reklama

Do biblioteki trafił nowy sprzęt komputerowy do obsługi klientów i telewizor pomocny w prowadzeniu bardzo popularnych zajęć dla dzieci. W placówce są też nowe meble – poza regałami, m.in. szafy, stoliki, krzesła, fotele, lady, pufy. Zakres prac był więc ogromny.

Zakończenie prac w tej bibliotece i ponowne oddanie jej do użytku to doskonała wiadomość – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Wiem, że mieszkańcy bardzo chętnie odwiedzają to miejsce. Panuje tu rodzinna atmosfera. Teraz bibliotekarze będą mogli spotykać się z czytelnikami w o wiele lepszych warunkach. To pokazuje także, jak ogromne są możliwości Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Dlatego zachęcam do aktywności w jego kolejnych edycjach.

Filia nr 12 Miejskiej Bioblioteki Publicznej dwukrotnie była wybierana najlepszą biblioteką Olsztyna. W jej zbiorach jest ponad 20 tys. wolumenów. Czytelnicy, których jest ok. 2,5 tys., rocznie wypożyczają około 100 tys. pozycji.

Rozpoczął się remont zabytkowych mostów kolejowych

Biblioteka przy ul. Wrocławskiej 2 jest czynna od poniedziałku do piątku od 12:00 do 18:00 (przerwa techniczna od 14:30 do 15:00) oraz w soboty od 10:00 do 14:00.

Źródło: UM Olsztyna

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
marcin
20 stycznia 2021 13:31

tam jest za malo ksiazek

Popularne

Rozpoczął się remont zabytkowych mostów kolejowych