20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Wyremontowana biblioteka na Zatorzu zaprasza czytelników

WiadomościWyremontowana biblioteka na Zatorzu zaprasza czytelników

Filia nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej wygląda jak nowa. Dzięki zwycięstwu w poprzedniej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, popularna placówka doczekała się generalnego remontu.

reklama

To prawdziwa biblioteka – instytucja, jedyna taka za torami. Przy obecnej ul. Wrocławskiej działa już od lat 70 poprzedniego wieku. Ma rzeszę wiernych, oddanych czytelników, którzy nie mogli doczekać się ponownego jej otwarcia.

W ostatnim czasie dostawaliśmy o to mnóstwo pytań od naszych wiernych gości – przyznaje kierownik filii nr 12 MBP, Waldemar Goncerzewicz. – Tak bardzo chcą już wrócić w nasze progi. Ogromnie się cieszę, że teraz będziemy mogli gościć czytelników w tak dobrych warunkach.

reklama

Placówka przeszła ogromną metamorfozę. Zmieniło się praktycznie wszystko – nowe są podłogi, ściany, regały, sufit. Odpowiednio zabezpieczony został nawet dach budynku, a elewacja wyremontowana. Poza tym wymienione zostały instalacje elektryczna i teleinformatyczna.

Dzięki tym wszystkim pracom lepiej możemy chronić nasze zbiory – dodaje kierownik Goncerzewicz. – Poza tym pracujemy w bardziej komfortowych warunkach.

Do biblioteki trafił nowy sprzęt komputerowy do obsługi klientów i telewizor pomocny w prowadzeniu bardzo popularnych zajęć dla dzieci. W placówce są też nowe meble – poza regałami, m.in. szafy, stoliki, krzesła, fotele, lady, pufy. Zakres prac był więc ogromny.

reklama

Zakończenie prac w tej bibliotece i ponowne oddanie jej do użytku to doskonała wiadomość – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Wiem, że mieszkańcy bardzo chętnie odwiedzają to miejsce. Panuje tu rodzinna atmosfera. Teraz bibliotekarze będą mogli spotykać się z czytelnikami w o wiele lepszych warunkach. To pokazuje także, jak ogromne są możliwości Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Dlatego zachęcam do aktywności w jego kolejnych edycjach.

Filia nr 12 Miejskiej Bioblioteki Publicznej dwukrotnie była wybierana najlepszą biblioteką Olsztyna. W jej zbiorach jest ponad 20 tys. wolumenów. Czytelnicy, których jest ok. 2,5 tys., rocznie wypożyczają około 100 tys. pozycji.

Biblioteka przy ul. Wrocławskiej 2 jest czynna od poniedziałku do piątku od 12:00 do 18:00 (przerwa techniczna od 14:30 do 15:00) oraz w soboty od 10:00 do 14:00.

Źródło: UM Olsztyna

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
marcin
20 stycznia 2021 13:31

tam jest za malo ksiazek

Polecane
Ogłoszenia