fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Łosie na kolanach. Tajemnicze zdjęcie „modlących się” zwierząt na drodze

Wiadomości Łosie na kolanach. Tajemnicze zdjęcie "modlących się" zwierząt na drodze

Na jednej z lokalnych grup poświęconych Mazurom, opublikowano zdjęcie, na którym dwa łosie „klęczą” przy drodze liżą asfalt. Przyczyna, dla której to robią, podzieliła komentujących.

Zdjęcia łosi pojawiły się na grupie „Mazury – Kraina Tysiąca Jezior”, gdzie szybko stały się hitem. Fotografie zrobiono w naszym regionie, nieopodal wsi Drozdowo (gm. Orzysz).

Na zdjęciu widzimy zwierzęta, które liżą asfalt. Według głosów części internautów zwierzęta „pięknie się modlą” czy „są na pielgrzymce”, jednak nie z tego powodu klęczą. Jak się okazuje, zlizują one sól z asfaltu, co zwyczajnie lubią robić. Niektórzy komentujący zauważyli, że może być to związane z niedbałością leśniczych o dostęp do lizawek dla zwierząt:

„Bo tak myśliwi dbają o zwierzynę, że im nawet soli nie wkładają do lizawek, przynajmniej u nas” – skomentował internauta.

„Natura coś pieknego ale tu widać że koło łowieckie nie dostarcza zwiedzanie soli w odpowiedniej ilości Ciekawe jak pasnniki czy pełne??? Czy tylko myśliwych lodówki są pełne” – dodał inny komentujący. (pisownia oryginalna)

„Jak one bardzo potrzebują lizawek z soli! Leśnicy zadbajcie o to żeby dostarczyć im tych lizawek z soli!” – czytamy pod zdjęciem.

Łosie, które wychodzą na drogi w poszukiwaniu soli, są niezwykle groźne dla kierowców, którzy muszą dodatkowo uważać na, by nie doprowadzić do wypadku ze zwierzęciem. Łosie znane są z tego, że nie boją się ludzi i hałas nadjeżdżającego auta, nie musi sprawić, że zwierzę zacznie uciekać.

Internauci zachwyceni zdjęciem łosi z regionu: „Modlą się”
Autor zdjęcia: Mazury – Kraina Tysiąca Jezior / Facebook

Internauci zachwyceni zdjęciem łosi z regionu: „Modlą się”
Autor zdjęcia: Mazury – Kraina Tysiąca Jezior / Facebook

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 3
Nie lubię 1

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

5
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x