fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Warmińsko-mazurskie. Po opadach śniegu trudne warunki na drogach

Wiadomości Warmińsko-mazurskie. Po opadach śniegu trudne warunki na drogach

Na drogach Warmii i Mazur panują trudne warunki z powodu intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru – podały w sobotę po południu służby drogowe. Na dk nr 16 w Dłużkach i Ruskiej wsi auta wjechały do rowu.

W ciągu dnia w całym regionie wystąpiły intensywne opady śniegu, a silny wiatr nawiewa śnieg z pól na drogi. Na głównych trasach leży jeszcze miejscami błoto pośniegowe.

Po południu śnieg pada w okolicach Giżycka i Ełku. Na drogach krajowych pracuje ponad 120 pojazdów zimowego utrzymania.

„Na tę chwilę mamy dwa zdarzenia, które skutkowały wprowadzeniem ruchu wahadłowego. W obu przypadkach samochód wjechał do rowu” – powiedziała Aneta Borowska z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Do tych kolizji doszło na krajowej „szesnastce” w Dłużkach między Olsztynem a Ostródą i w Ruskiej Wsi między Ełkiem a Orzyszem.

Na trasach kategorii wojewódzkiej pracuje 58 pługopiaskarek, które na bieżąco usuwają tzw. zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe.

„W całym regionie warunki są trudne i może występować śliskość. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę” – przekazał Zenon Krajza z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x