fbpx
10 C
Olsztyn
niedziela, 17 października, 2021
reklama

„Nie pozwólmy na eksmisję niepełnosprawnego małżeństwa w Olsztynie!”. Powstała petycja do prezesa SM „Jaroty”

reklama

„Nie pozwólmy na eksmisję niepełnosprawnego małżeństwa w Olsztynie!” – to hasło petycji stworzonej przez Łukasza Michnika, który chce pomóc parze, która musi opuścić spółdzielcze mieszkanie.

Wracamy do sprawy młodego, niepełnosprawnego małżeństwa z Olsztyna, które jest w konflikcie z prezesem spółdzielni, który próbuje ich zmusić do opuszczenia mieszkania po zmarłej ciotce pana Kamila. Pani Paulina jest niewidoma a Pan Kamil jest na rencie. Zajęli się ciotką najlepiej jak mogli. Kobieta zameldowała ich w swoim mieszkaniu i chciała, żeby mieszkali tam także po jej śmierci. Gdy ciotka zmarła w październiku zaczęły się problemy. O szczegółach ich sytuacji pisaliśmy tutaj: Prezes SM Jaroty nie ma litości? Wyrzuca niepełnosprawne małżeństwo z mieszkania.

reklama

Niedawno informowaliśmy o tym, że małżeństwo będzie walczyło o mieszkanie przed sądem. Prezes spółdzielni Jaroty, Roman Przedwojski przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie:

„Oni działają na szkodę naszych spółdzielców. My jesteśmy zobowiązani bronić interesu spółdzielców. Interes polega na tym, żeby byłemu naszemu członkowi, który z powodu zadłużenia, nie może już mieszkać w dotychczasowym mieszkaniu, żeby jemu dać jakiś lokal mniejszy, za który dalej będzie musiał płacić”

Pani Paulina i pan Kamil nie zamierzają się poddawać i złożyli zawiadomienie do olsztyńskiego sądu. W sprawę zaangażował się także olsztyński działacz, Łukasz Michnik, który zorganizował petycję, by przeciwdziałać eksmisji małżeństwa, pod którą zebrano już ponad 500 podpisów:

„W Olsztynie próbujemy zablokować eksmisję niepełnosprawnego małżenstwa. Podpiszcie moją petycję do spółdzielni mieszkaniowej. W ciężkich czasach musimy się wzajemnie bronić!” – napisał na swoim Twitterze młody działacz Lewicy.

Link do petycji: www.petycjeonline.com/signatures/nie_pozwolmy_na_eksmisj_niepenosprawnego_maestwa_w_olsztynie

Łukasz Michnik to działacz olsztyńskiej Lewicy i sekretarz Zarządu Krajowego Młodej Lewicy. Jest Absolwentem XI Ekonomicznego Forum Młodych Liderów oraz sekretarzem zarządu Przedwiośnia. Zainicjował młodzieżową radę prezydenta Olsztyna. Był członkiem prezydium młodzieżowej rady miasta w Olsztynie od 2010 do 2014 r.

reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze