12 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Potrącony pieszy – był pijany i nie miał odblasków

SzczytnoPotrącony pieszy - był pijany i nie miał odblasków

W niedzielne popołudnie (4.01) policjanci oraz załoga karetki pogotowia pracowali na miejscu wypadku drogowego na trasie Pasym – Grom, w którym kierująca samochodem osobowym potrąciła idącego tym samym pasem ruchu mężczyznę. Pieszy nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych.

reklama

O wypadku szczycieńscy policjanci zostali poinformowani w niedzielę (4.01) około godz. 16.30. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, kobieta, która kierowała fordem focusem, jadąc w kierunku Pasymia, nagle zauważyła idącego jej pasem ruchu pieszego, który był ubrany w ciemne ubranie i nie miał żadnych elementów odblaskowych. Zaczęła hamować, lecz było już za późno – samochód uderzył w 34-latka. Okazało się, że ranny mężczyzna był pijany. Z ogólnymi obrażeniami został on przetransportowany do szpitala w Szczytnie, gdzie pozostał na obserwacji.

Policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego o szczególną ostrożność i przypominają – każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za jego brak grozi mandat od 20 do 500 zł. Pieszy może się poruszać po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych wtedy, gdy będzie się znajdował na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku. Nowy przepis nie będzie miał zastosowania w strefie zamieszkania – tam pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.

reklama

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia