26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Bartolini Air otworzy bazę szkoleniową na lotnisku Olsztyn -Mazury

WiadomościBartolini Air otworzy bazę szkoleniową na lotnisku Olsztyn -Mazury

Bartolini Air otworzy bazę szkoleniową na lotnisku Olsztyn -Mazury. Swoje umiejętności zdobywać będą tam przyszli piloci Ryanair – poinformował w piątek rzecznik prasowy portu Dariusz Naworski.

reklama

Po uzyskaniu wymaganej akceptacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego, łódzki ośrodek szkolenia lotniczego Bartolini Air może oficjalnie otworzyć swoją bazę szkoleniową na lotnisku Olsztyn – Mazury.

Inwestycja związana jest z ogłoszoną w 2019 roku współpracą Bartolini Air z linią lotniczą Rynanair, która przewiduje wykształcenie na potrzeby irlandzkiego przewoźnika ponad 300 pilotów w ciągu najbliższych 3 lat. Dzięki współpracy z Bartolini Air, Ryanair planuje powiększenie swojej kadry o wykwalifikowanych pilotów zawodowych, którzy będą wspierać jego dalszy rozwój w całej Europie- podał Naworski.

reklama

Program Mentorski Ryanair realizowany przez Bartolini Air pozwala osobom bez doświadczenia lotniczego przejść intensywny, półtoraroczny kurs i zdobyć komplet licencji i uprawnień niezbędnych do rozpoczęcia pracy w Ryanair. Po zatrudnieniu w linii przejdą oni szkolenie symulatorowe do uprawnienia na typ samolotu i zasiądą za sterami Boeingów 737.

Współpraca ośrodka szkoleniowego z mazurskim lotniskiem obejmuje uruchomienie bazy szkoleniowej Bartolini Air w Szymanach. W tym celu przygotowane zostało zaplecze biurowe i noclegowe, w pełni dostosowane do potrzeb kadry szkoleniowej oraz kadetów.

W budowie jest hangar, który łódzka szkoła lotnicza ma wydzierżawić od lotniska w celu obsługi technicznej własnych samolotów oraz serwisowania statków powietrznych innych podmiotów.

reklama

Olsztyn-Mazury to idealne lotnisko do szkolenia pilotów liniowych. Ma nie tylko doskonałą infrastrukturę lotniczą, m.in. z podejściem ILS i radiolatarnią VOR, ale także świetny, profesjonalny zespół, z którym realizacja naszego projektu jest czystą przyjemnością”- powiedział Bartłomiej Walas, założyciel i prezes Grupy Bartolini Air.

“Cieszymy się, że nawet w czasach pandemii realizujemy wcześniej przyjętą strategię rozwoju Port Lotniczy Olsztyn-Mazury. Szkolenie lotnicze było i jest podstawą rozwoju sektora lotniczego w Polsce i na świecie. Nasz port po wybudowaniu hangarów, które właśnie realizujemy, będzie doskonale przygotowany do wspierania takiej aktywności lotniczej”- powiedział Tomasz Kądziołka, prezes zarządu Warmia i Mazury, spółki zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn Mazury.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Bartłomiej
17 stycznia 2021 09:42
Polecane