fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 28 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Olsztyn. Niewielu nauczycieli z potwierdzonym zakażeniem

Wiadomości Olsztyn. Niewielu nauczycieli z potwierdzonym zakażeniem

Sanepid w Olsztynie przebadał blisko połowę próbek pobranych od nauczycieli. Warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko poinformował, że z 500 przebadanych próbek zaledwie 10 miało wynik pozytywny.

Warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko poinformował, że służby sanitarne przebadały już 500 próbek pobranych od nauczycieli klas I-III z Olsztyna i z powiatu olsztyńskiego.

„Wśród tych 500 próbek zaledwie 10 jest wyników dodatnich. To nas bardzo mile zaskoczyło” – powiedział we wtorek Dzisko.

Wyniki te są o tyle dobre, że od kilku tygodni warmińsko-mazurskie jest w czołówce regionów pod względem liczby zachorowań na 10 tys. mieszkańców. We wtorek wskaźnik ten wynosi 3,4 i jest najwyższy w kraju.

W sumie chęć przebadania się wyraziło w Olsztynie i w powiecie 1,6 tys. nauczycieli klas I-III.

Wtorek jest drugim dniem testowania nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół na obecność SARS-CoV-2. Badania są dobrowolne i bezpłatne. Potrwają do 15 stycznia.

Badania przesiewowe wśród nauczycieli rozpoczęły się w poniedziałek. Według ostatnich danych Ministerstwa Edukacji i Nauki do udziału w testach zgłosiło się ok. 165 tys. osób. Badania można zrobić w 600 punktach wymazowych. Akcję wspomaga 130 zespołów Wojsk Obrony Terytorialnej.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x