fbpx
0.3 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

Olsztyn. Niewielu nauczycieli z potwierdzonym zakażeniem

reklama

Sanepid w Olsztynie przebadał blisko połowę próbek pobranych od nauczycieli. Warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko poinformował, że z 500 przebadanych próbek zaledwie 10 miało wynik pozytywny.

Warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko poinformował, że służby sanitarne przebadały już 500 próbek pobranych od nauczycieli klas I-III z Olsztyna i z powiatu olsztyńskiego.

„Wśród tych 500 próbek zaledwie 10 jest wyników dodatnich. To nas bardzo mile zaskoczyło” – powiedział we wtorek Dzisko.

reklama

Wyniki te są o tyle dobre, że od kilku tygodni warmińsko-mazurskie jest w czołówce regionów pod względem liczby zachorowań na 10 tys. mieszkańców. We wtorek wskaźnik ten wynosi 3,4 i jest najwyższy w kraju.

W sumie chęć przebadania się wyraziło w Olsztynie i w powiecie 1,6 tys. nauczycieli klas I-III.

Czytaj też:  Pozytywna prognoza wirusologa odnośnie nowej fali zakażeń

Wtorek jest drugim dniem testowania nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół na obecność SARS-CoV-2. Badania są dobrowolne i bezpłatne. Potrwają do 15 stycznia.

Badania przesiewowe wśród nauczycieli rozpoczęły się w poniedziałek. Według ostatnich danych Ministerstwa Edukacji i Nauki do udziału w testach zgłosiło się ok. 165 tys. osób. Badania można zrobić w 600 punktach wymazowych. Akcję wspomaga 130 zespołów Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama