fbpx
4 C
Olsztyn
środa, 14 kwietnia, 2021
reklama

Terytorialsi wychodzą naprzeciw pandemii. Oferują rekrutację online

reklama

Najnowszy pomysł żołnierzy z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej to rekrutacja online. Uczestnicząc w spotkaniu przez internet w szybki i łatwy sposób możemy dowiedzieć się jak wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej i na czym polega służba w Terytorialsach. Najbliższe spotkanie obędzie się już we wtorek 19 stycznia.

Przez pandemię koronawirusa i wprowadzone ograniczenia, nadal nie możemy uczestniczyć w różnego rodzaju szkoleniach i spotkaniach. Z ciekawą inicjatywą wyszli za to żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy organizują dla wszystkich chętnych rekrutację online. Wystarczy o wyznaczonej godzinie wejść na stronę internetową spotkania i już po chwili możemy uzyskać niezbędne informacje do tego, by wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej.

  • Spotkania online są skierowane do osób, które chciałyby dowiedzieć się na czym polega służba w Wojskach Obrony Terytorialnej, a w przyszłości także zasilić nasze szeregi” – informuje ppłk Artur Lichończak, z-ca dowódcy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. – „Nie chcemy naszch słuchaczy zanudzać opowieściami, lecz w prosty i łatwy sposób przybliżyć służbę w WOT. Dlatego też podczas kilkudziesięciominutowego spotkania mamy pokaz sprzętu wojskowego, możemy zasięgnąć wiedzy jakie dokumenty są potrzebne by wstąpić do wojska, dowiemy się o szkleniach jakie czekają na ochotników oraz zapoznamy się jak wygląda szkolenie podstawowe i zwykły dzień służby w obronie terytorialnej. Na zakończenie jest oczywiście czas na zadawanie pytań, które pomogą nam rozwiać wszelkie wątpliwości i podjąć słuszną decyzję. Po zakończonej transmisji do dyspozycji zainteresowanych służbą w WOT pozostają nasi żołnierze- rekruterzy, którzy telefonicznie będą mogli udzielić wszelkich informacji.”

Tak więc, bez wychodzenia z domu możemy szybko i łatwo zgłębić swoją wiedzę o Wojskach Obrony Terytorialnej. Możemy także online spotkać się z żołnierzami, którzy opowiedzą, dlaczego zdecydowali się na wstąpienie do WOT i co im się podoba w tej służbie. Jak godzą życie prywatne i zawodowe ze służbą wojskową. Dowiemy się również, jakie są możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji i rozwoju w WOT. Rekrutacja online skierowana jest do wszystkich chętnych, którzy swoją przyszłość wiążą z Wojskami Obrony Terytorialnej. Wystarczy, że spełniasz podstawowe wymagania i już możesz zostać Terytorialsem.

  • „Jeśli posiadasz polskie obywatelstwo, jesteś pełnoletni, jesteś zdrowy fizycznie i psychicznie by pełnić służbę wojskową, jesteś niekarany, nie pełnisz innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiadasz przydziału kryzysowego to zgłoś się do nas” – wyjaśnia szer. Sabina Mazurek z 4.W-MBOT – „Do służby zachęcamy nie tylko dorosłe osoby, ale także młodych mieszkańców Warmii i Mazur. Dla nich przygotowane zostaną specjalne szkolenia, które nie będą kolidowały z nauką. Jeśli jesteś uczniem lub studentem, który swoją przyszłość wiąże z mundurem, to zachęcamy abyś swoje kroki skierował do Wojsk Obrony Terytorialnej. Ferie już się kończą ale przed nami perspektywa wakacji i spędzenia ich w koszarach, w tym przypadku również mamy przygotowaną ofertę szkoleniową.”
reklama

Terytorialsi z Warmii i Mazur na spotkanie online zapraszają już 19 stycznia 2021 roku o godz. 17.00. Aby w nim uczestniczyć, należy wejść na kanał YouTube – Wojska Obrony Terytorialnej i już po chwili możemy brać udział w spotkaniu, na którym poruszone zostaną najważniejsze zagadnienia dotyczące wstąpienia do formacji Wojsk Obrony Terytorialnej. W założeniu Terytorialsów jest prowadzenie spotkań online systematycznie.

Źródło: Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze