fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 22 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Sprawa z Małkowskim wraca do prokuratury

Wiadomości Sprawa z Małkowskim wraca do prokuratury

Były prezydent Olsztyna, Czesław Jerzy Małkowski, ponownie będzie starał się o ukaranie Alicji T. która to miała składać fałszywe zeznania przeciwko niemu, w słynnej olsztyńskiej seksaferze.

W 2008 roku ówczesny prezydent Olsztyna, Czesław Jerzy Małkowski został oskarżony o molestowanie swoich podwładnych oraz gwałt na jednej z nich. Prezydent na pół roku trafił do aresztu, a w referendum został odwołany ze swojej funkcji. W 2015 roku został skazany na 5 lat więzienia przez sąd w Ostródzie, jednak 3 lata później został uniewinniony przez olsztyński sąd.

Na początku roku 2020, w lutym, były prezydent złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury wobec Alicji T. kobiety, która miała oskarżać go o gwałt. Kilka miesięcy później, prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania, ze względu na brak jednoznacznych dowodów. Decyzja ta, została zaskarżona przez pełnomocnika Małkowskiego i w listopadzie 2020 roku, Sąd Rejonowy w Olsztynie uwzględnił to zażalenie. Tym samym, 10 grudnia prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie składania fałszywych zeznań, na niekorzyść Czesława Jerzego Małkowskiego.

Nie są to jedyne postępowania, które toczą się wobec byłego prezydenta Olsztyna. Prokuratura Okręgowa w Białymstoku stara się o kasację wyroku uniewinniającego Czesława Jerzego Małkowskiego przed Sądem Najwyższym, a on sam oczekuje 2,5 miliona złotych zadośćuczynienia i prawie 300 tysięcy odszkodowania od skarbu państwa za niesłuszne zatrzymanie.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 3
Nie lubię 4

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x