fbpx
1 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Pojazdy do e-kontroli stref płatnego parkowania także w Olsztynie?

WiadomościPojazdy do e-kontroli stref płatnego parkowania także w Olsztynie?

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Stowarzyszenie Wizja Lokalna Olsztyna udostępniła w swoich mediach społecznościowych sposób na kontrolowanie stref płatnego parkowania, który rok temu wprowadzono w Warszawie. Stowarzyszenie nie ukrywa, że takie rozwiązanie przydałoby się też w Olsztynie.

„Wizja Lokalna jest stowarzyszeniem ludzi czynnie uczestniczących w życiu społecznym Olsztyna i regionu. Celem naszej działalności jest pobudzanie aktywności obywatelskiej mieszkańców, uwalnianie energii do działań i pozytywnego wpływania na otaczającą rzeczywistość, a także wspieranie lokalnego i regionalnego rozwoju oraz cyfryzacji.” – czytamy na stronie stowarzyszenia.

Do projektów, które udało im się do tej pory zrealizować należy m.in. Łynostrada, czyli ścieżka pieszo-rowerowa nad rzeką Łyną. Olsztyński Festiwal Baniek Mydlanych to również ich zasługa.

Tym razem stowarzyszenie odniosło się do warszawskiego systemu kontroli stref płatnego parkowania. Taka strefa to obszar miasta, w którym może istnieć obowiązek płacenia za miejsca parkingowe. Należy wtedy wykupić bilet opłaty parkingowej w parkomacie i umieścić go za szybą samochodu.

Rok temu w Warszawie wprowadzono pojazdy do e-kontroli stref płatnego parkowania. Do tej pory jeżdżą tam 3 takie auta, jednak w planach jest zakup kolejnych. Taka informacja pojawiła się w mediach społecznościowych obecnego prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego:
„W ten sposób znacząco uszczelniliśmy system, spada odsetek parkujących „na gapę”. Szacujemy, że e-kontrola jest nawet 10 razy bardziej efektywna niż piesze patrole!”

Pobudka Olsztynie, bo dobre wzorce aż się proszą o powielanie⏰☝️ Rok temu na ulice Warszawy wyjechały samochody do…

Posted by Wizja Lokalna Olsztyna on Thursday, January 7, 2021

Wizja Lokalna Olsztyna udostępniła tę informację wraz z opisem, który nie pozostawia wątpliwości o aprobacie z ich strony: „Pobudka Olsztynie, bo dobre wzorce aż się proszą o powielanie.”

Możliwe, że stowarzyszenie będzie podejmować działania, mające doprowadzić do powstania takiego systemu kontroli w Olsztynie. Z czasem okaże się, czy jest to słuszne przypuszczenie.

reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze