fbpx
5 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Nowy prezes ZGOK

reklama

Zmiany w kierownictwie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie. Spółka, w której skład wchodzi 37 gmin z województwa warmińsko-mazurskiego, ma nowego prezesa.

4 stycznia (poniedziałek) Rada Nadzorcza powierzyła stanowisko prezesa zarządu spółki ZGOK Mariuszowi Rychcikowi. Ten przejął obowiązki prezesa dziś (5 stycznia). Wiceprezesem zarządu został Marek Bryszewski.

Mariusz Rychcik jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku ochrona środowiska oraz prawno-menadżerskich studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Ma ponad 23-letni staż związany z przygotowaniem, realizacją i finansowaniem inwestycji, w tym zakresie ochrony środowiska. W latach 1999-2017 był związany z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, gdzie kierował zespołem kilkudziesięciu specjalistów, odpowiedzialnych za przygotowanie i finansowanie inwestycji ekologicznych, a także za wdrażanie funduszy europejskich na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w zakresie ochrony środowiska i energetyki.

reklama

Od lat bierze udział w pracach związanych z budowaniem i opracowywaniem strategii i programów na poziomie lokalnym i regionalnym, w tym w zakresie ochrony środowiska. Zaangażowany w prace społeczne. Czynnie wspiera i współpracuje m.in. z ruchami harcerskimi, organizacjami pozarządowymi, ochotniczą i państwową strażą pożarną.

Jednak zmiany w zarządzie spółki nie są jedynymi, jakie zaszły w olsztyńskim ZGOK. Od stycznia obowiązują nowe stawki odpadów przyjmowanych w zakładzie. W przypadku odpadów zmieszanych nowa stawka to 630 zł za tonę, papier i tektura oraz metale to 75 zł, szkło 150 zł, tworzywa sztuczne – 180 zł.

Nowości dotyczą też wyposażenia spółki. Ta realizuje projekt polegający na modernizacji instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów. Właśnie zainstalowany został nowy rozdrabniacz. Poprzednia rozrywarka worków miała maksymalną wydajność 20 ton/h, nowa zaś niemal dwukrotnie większą – 35 ton/h.

Źródło: Urząd Miasta Olsztyna

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze