fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 3 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Przebieg prac nad budową nowej siedziby wydziałów UWM

Wiadomości Przebieg prac nad budową nowej siedziby wydziałów UWM

Budowa nowej siedziby Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Nauk Społecznych trwa od kwietnia. Nie da się ukryć, że prace postępują dość szybko.

Wszystkie prace budowlane skupiają się jeszcze na konstrukcji budynku.

„Prace w dalszym ciągu są na etapie kontrukcji żelbetowej. Część niepodpiwniczona obiektu zbliża się ku końcowi. Wykonaliśmy ostatni stropodach i kończymy właśnie attyki. Natomiast część podpiwniczona jest jeszcze w trakcie realizacji. Zakończenie prac żelbetowych planowane jest na marzec 2021 roku” – słyszymy w UWM FM, w wypowiedzi realizatorki tej inwestycji – Klaudii Breńskiej.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się praca nad zewnętrznymi elementami obiektu, a do końca roku zdążymy ujrzeć jego elewację.

„W najbliższych miesiącach będziemy kończyć konstrukcję budynku. Rozpoczniemy też prace zewnętrzne związane z izolacją termiczną i hydroizolacyjną dachu. Obędzie się montaż stolarki zewnętrznej, prace związane z elewacją obiektu oraz prace wewnętrzne. Kształt budynku będziemy mogli już zobaczyć pod koniec marca 2021 roku. W tym roku również będziemy mogli obejrzeć elewację.” – ponownie zdradza Klaudia Breńska.

Nie zabrakło również informacji o kosztach zaplanowanej inwestycji od samego Rektora UWM, Jerzego Przyborowskiego:

„Niedawno otrzymaliśmy decyzję z Ministerstwa. Otrzymaliśmy sto procent wartości pierwotnej, czyli pełną wysokość wniosku, jaki był złożony w 2015 roku. To 34 miliony 700 tysięcy złotych. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni, bo to jest maksimum, jakie mogliśmy dostać na tę inwestycję. Bardzo za to dziękuję. Liczę na to, że budowa zostanie zrealizowana może nawet wcześniej. Pełna kwota tej inwestycji to prawie 71 milionów złotych. Pozostałą część musimy zabezbieczyć ze środków własnych uczelni. I ona jest zabezpieczona.”

Ukończony budynek o powierzchni 12,5 tysiąca metrów kwadratowych będzie można ujrzeć prawdopodobnie za niecałe trzy lata.

Źródło: Radio UWM FM

Coraz konkretniej wygląda budowana siedziba dwóch wydziałów: WNS i WPiA. Radio UWM FM sprawdziło, jak wygląda tempo…

Posted by Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie on Tuesday, January 5, 2021

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x