fbpx
4 C
Olsztyn
środa, 14 kwietnia, 2021
reklama

Ferie w mundurze z Terytorialsami

reklama

Z początkiem nowego roku, 32 ochotników z województwa warmińsko-mazurskiego stawiło się w 42 Batalionie Lekkiej Piechoty by w iście zimowych warunkach i jak na ferie przystało przejść szkolenie podstawowe do Terytorialnej Służby Wojskowej.

Szkolenie wojskowe organizowane podczas ferii zimowych to oferta skierowana głównie do uczniów i studentów, ale takie szkolenie może przejść każdy, kto chciałby zostać żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Docelowo przyszli Terytorialsi zasilą szeregi 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ferie w mundurze
reklama

W związku z pandemią wszyscy rekruci zostali poddani testom na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Ochotnicy przez następne dni uczyć się będą poruszania w terenie z wykorzystaniem map i kompasu, poruszania się w marszu ubezpieczonym, opanują zasady udzielania pomocy medycznej na polu walki, poznają elementy walki wręcz, obsługę radiostacji, elementy strzeleckie oraz strzelanie.

Szkolenie ,,Ferie w mundurze” zakończy się przysięgą wojskową, która odbędzie się 17 stycznia na terenie jednostki wojskowej w Morągu. W trakcie szkolenia podstawowego są również kandydaci, którzy stawili się na szkolenie w systemie mieszanym jeszcze w grudniu i słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedzą w tym samym czasie co noworoczni rekruci, ale już w Giżycku i Braniewie.

Ferie w mundurze Ferie w mundurze Ferie w mundurze Ferie w mundurze

fot. 4.W-MBOT

Źródło: 4.W-MBOT

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze