fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Jerzy Szmit na temat sojuszu Grzymowicza i Małkowskiego

Wiadomości Jerzy Szmit na temat sojuszu Grzymowicza i Małkowskiego

Jerzy Szmit, szef regionalnych struktur Prawda i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim postanowił wypowiedzieć się na temat byłego i obecnego prezydenta Olsztyna – Czesława Jerzego Małkowskiego i Piotra Grzymowicza. Mimo ich widocznej rywalizacji w wyborach, pojawiła się tam informacja o zawarciu przez nich sojuszu.

Jerzy Szmit dość dosadnie porusza kwestię współpracy Piotra Grzymowicza i Czesława Małkowskiego:

„Ta para dwadzieścia lat temu zawarła sojusz i początkowo (dzięki uprzejmości Janusza Cichonia), a potem już o własnych siłach – rządzi Olsztynem.

Dla wielu takie stwierdzenie wyda się dziwne. Jak to?! Tyle razy walczyli ze sobą w wyborach, atakowali się. To tylko pozory. Grzymowicz – Małkowski stanowią doskonale uzupełniającą się parę.”

Nie oszczędza również określeń w stronę obu mężczyzn:

„Z jednej strony zimny technokrata obojętny na warunki w jakich żyją ludzie, żałujący pieniędzy na opiekę nad dziećmi, sport, służbę zdrowia, bezpieczeństwo, kulturę, a ostatnio nawet na bożonarodzeniowe światełka. Jednocześnie zawsze gotowy wydawać miliardy, które trafią do kolegów z branży budowlanej.

Dla odmiany owiany legendą okrutnie skrzywdzonego Czesław Jerzy Małkowski. Człowiek – karnawał, nawrócony komunista, zakłamany do ostatniego oddechu, potrafiący każdemu schlebiać, obiecywać wszystko co tylko kto chce usłyszeć, rozdawać naręcza kwiatów i tony czekoladek (a czasem cenniejszych podarunków). Z zamiłowania organizator parad, festiwali, maskarad, jubileuszy. […]”

Wreszcie opisuje system domniemanej dwuwładzy:

Dzisiaj jego rola to siedzieć cicho i dyskretnie wspierać Grzymowicza w ważnych głosowaniach w Radzie Miasta. Kiedy przychodzi pora, ma wystartować w wyborach, żeby zagospodarować elektorat tęskniący do starych dobrych czasów (bez względu na to, o które dobre czasy chodzi). Jego zadanie to zrobić zamęt, stworzyć fałszywą alternatywę, a w drugiej turze z honorem (?) przegrać z Grzymowiczem. […] Dwaj Panowie i wspierający ich olsztyński układ doskonale opanowali sztukę wyborczej socjotechniki i tworzenia fałszywej alternatywy.”

Szmit opisuje sposób rządzenia i politkę obecnego prezydenta oraz stawia mu zarzut walki z rządem Prawa i Sprawiedliwości w każdym swoim działaniu:

„W imię korzyści osobistych i korzyści swojej grupy Piotr Grzymowicz zrzucił maskę zatroskanego o sprawy miasta samorządowca i wbrew interesom mieszkańców podejmuje na każdym polu walkę z rządem Prawa i Sprawiedliwości.”

Ostatecznie zarzuca Grzymowiczowi również łamanie Konstytucji.

Źródło: Opinie Olsztyn

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 3
Nie lubię 4

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x