fbpx
10 C
Olsztyn
niedziela, 17 października, 2021
reklama

Jerzy Szmit na temat sojuszu Grzymowicza i Małkowskiego

reklama

Jerzy Szmit, szef regionalnych struktur Prawda i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim postanowił wypowiedzieć się na temat byłego i obecnego prezydenta Olsztyna – Czesława Jerzego Małkowskiego i Piotra Grzymowicza. Mimo ich widocznej rywalizacji w wyborach, pojawiła się tam informacja o zawarciu przez nich sojuszu.

Jerzy Szmit dość dosadnie porusza kwestię współpracy Piotra Grzymowicza i Czesława Małkowskiego:

„Ta para dwadzieścia lat temu zawarła sojusz i początkowo (dzięki uprzejmości Janusza Cichonia), a potem już o własnych siłach – rządzi Olsztynem.

reklama

Dla wielu takie stwierdzenie wyda się dziwne. Jak to?! Tyle razy walczyli ze sobą w wyborach, atakowali się. To tylko pozory. Grzymowicz – Małkowski stanowią doskonale uzupełniającą się parę.”

Nie oszczędza również określeń w stronę obu mężczyzn:

„Z jednej strony zimny technokrata obojętny na warunki w jakich żyją ludzie, żałujący pieniędzy na opiekę nad dziećmi, sport, służbę zdrowia, bezpieczeństwo, kulturę, a ostatnio nawet na bożonarodzeniowe światełka. Jednocześnie zawsze gotowy wydawać miliardy, które trafią do kolegów z branży budowlanej.

Dla odmiany owiany legendą okrutnie skrzywdzonego Czesław Jerzy Małkowski. Człowiek – karnawał, nawrócony komunista, zakłamany do ostatniego oddechu, potrafiący każdemu schlebiać, obiecywać wszystko co tylko kto chce usłyszeć, rozdawać naręcza kwiatów i tony czekoladek (a czasem cenniejszych podarunków). Z zamiłowania organizator parad, festiwali, maskarad, jubileuszy. […]”

Wreszcie opisuje system domniemanej dwuwładzy:

Dzisiaj jego rola to siedzieć cicho i dyskretnie wspierać Grzymowicza w ważnych głosowaniach w Radzie Miasta. Kiedy przychodzi pora, ma wystartować w wyborach, żeby zagospodarować elektorat tęskniący do starych dobrych czasów (bez względu na to, o które dobre czasy chodzi). Jego zadanie to zrobić zamęt, stworzyć fałszywą alternatywę, a w drugiej turze z honorem (?) przegrać z Grzymowiczem. […] Dwaj Panowie i wspierający ich olsztyński układ doskonale opanowali sztukę wyborczej socjotechniki i tworzenia fałszywej alternatywy.”

Szmit opisuje sposób rządzenia i politkę obecnego prezydenta oraz stawia mu zarzut walki z rządem Prawa i Sprawiedliwości w każdym swoim działaniu:

„W imię korzyści osobistych i korzyści swojej grupy Piotr Grzymowicz zrzucił maskę zatroskanego o sprawy miasta samorządowca i wbrew interesom mieszkańców podejmuje na każdym polu walkę z rządem Prawa i Sprawiedliwości.”

Ostatecznie zarzuca Grzymowiczowi również łamanie Konstytucji.

Źródło: Opinie Olsztyn

reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze