Szczepienia przeciwko COVID-19 wśród pracowników związanych ze służbą zdrowia przebiegają sprawnie. W tej chwili w regionie działa 9 miejsc, gdzie odbywają się szczepienia. Są to szpitale w: Ostródzie, Elblągu, Olsztynie, Piszu, Szczytnie i Ełku – powiedział w czwartek wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.
„Rozpoczęliśmy szczepienia grupy zerowej w naszym województwie, czyli grupy osób związanych ze służbą zdrowia” – powiedział w czwartek w Polskim Radiu Olsztyn Artur Chojecki. Wojewoda dodał, że grupa osób związana ze służbą zdrowia jest bardzo szeroka.
Wyjaśnił, że ten proces przebiega płynnie. „Szczepionki docierają regularnie i bardzo sukcesywnie; za to odpowiedzialna jest Agencja Rezerw Materiałowych. Mamy 29 szpitali węzłowych, gdzie medycy i pracownicy służby zdrowia mogą tych szczepień dokonać” – wskazał.
Wojewoda przekonywał, że we wszystkich szpitalach węzłowych szczepienia rozpoczną się od 4 stycznia. W tej chwili w regionie działa 9 miejsc, gdzie szczepieni są pracownicy służby zdrowia. Są to szpitale w: Ostródzie, Elblągu, Olsztynie, Piszu, Szczytnie i Ełku.
150 dawek szczepionki dostał szpital powiatowy i działający przy nim szpital tymczasowy w Szczytnie. Koordynator tego ostatniego dr Dominik Górski powiedział, że szczepienia rozpoczęły się w środę i kończą w czwartek.
Podkreślił, że nie wszyscy pracownicy zapisali się na szczepienia. „Niektórzy są sceptycznie nastawieni, inni wskazują, że poczekają ze szczepieniem. Na szczepionki nie zapisali się też ozdrowieńcy, którzy uważają, że zyskali odporność. Staramy się wszystkich przekonać do szczepień”- wyjaśnił. Dodał, że za każdym razem stara się tłumaczyć zalety szczepionek, gdy istnieją wśród pracowników wątpliwości.
Dodał, że od 4 stycznia w szpitalu tymczasowym w Szczytnie zwiększy się liczba łóżek tak zwanych respiratorowych z 10 do 20; pozostałych łóżek dostosowanych do przyjęcia pacjentów z COVID-19 jest 50.
Czy katecheta się zaszczepił?