fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 21 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warmińsko-mazurskie. W kolejnych szpitalach ruszyły szczepienia przeciw COVID-19

Wiadomości Warmińsko-mazurskie. W kolejnych szpitalach ruszyły szczepienia przeciw COVID-19

W środę kolejne szpitale z Warmii i Mazur rozpoczęły szczepienia personelu przeciw COVID-19. Wśród nich jest szpital wojewódzki w Olsztynie oraz szpitale powiatowe w Szczytnie i Piszu.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie otrzymał 150 dawek szczepionki i w środę rozpoczął szczepienia swoich pracowników.

Według rzecznika szpitala Przemysława Praisa, pierwotne plany przewidywały dostawy szczepionek od 4 stycznia 2021 r., ale pierwszy transport przyjechał wcześniej.

Pierwszą osobą, która przyjęła w tej placówce szczepionkę przeciw COVID-19 była dr Marzena Kuliś, kierująca zespołem kontroli zakażeń szpitalnych. Wśród zaszczepionych są zarówno pracownicy medyczni, jak i niemedyczni, np. informatycy. Kolejne szczepienia przewidziano na najbliższy poniedziałek.

Jak poinformował dyrektor szpitala powiatowego w Piszu Marek Skarzyński pierwsza partia, tj. 75 dawek szczepionki dotarła tam w środę po godz. 6. I tyle właśnie osób z tzw. grupy zero zostało zaszczepionych w ciągu jednego dnia w szpitalnym gabinecie.

„Ruszyło. Cieszymy się, bo wydaje się, że powiększa się proszczepienne nastawienie” – zauważył.

Jak zaznaczył, pierwsze szczepienia pokazały, że nie było żadnych przypadków powikłań czy złego samopoczucia. Piski szpital zamówił kolejną, trzykrotnie większą partię szczepionek na 4 stycznia.

Dyrektor szpitala w Szczytnie Beata Kostrzewa powiedziała, że w środę przed południem dotarło tam 150 dawek szczepionki. Do popołudnia zaszczepiono 75 pracowników szpitala i współpracujących z nim jednostek. Szczepienia będą kontynuowane w czwartek.

„Zostałam zaszczepiona jako pierwsza, tak wytypowali pracownicy. Szczepienie jest zupełnie bezbolesne, czuję się dobrze” – mówiła.

Z informacji od dyrekcji szpitali w Piszu i Szczytnie wynika, że dotychczas wolę przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19 zadeklarowała mniej więcej połowa personelu.

Pierwsze cztery z 29 tzw. węzłowych szpitali w woj. warmińsko-mazurskim otrzymały szczepionki w minioną niedzielę. W tej grupie znalazł się Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie, a także szpital w Ostródzie oraz wojewódzki i miejski w Elblągu. W sumie trafiło do nich 525 dawek, a pierwszą dostawę wykorzystały one już w całości i czekają na następny transport.

W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy ochrony zdrowia, a także DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny placówek medycznych, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych. Następnie będą to seniorzy, służby mundurowe i nauczyciele. Do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek szczepionki.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x