fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Powstanie węzeł Olsztyn-Śródmieście

Wiadomości Powstanie węzeł Olsztyn-Śródmieście

Kolejny fragment Śródmieścia doczeka się całkowitej odmiany. Właśnie rozpisany został przetarg na budowę węzła przesiadkowego Olsztyn-Śródmieście wraz z połączeniami do ul. Partyzantów.

Prace obejmą teren między ul. Partyzantów a torami w pobliżu podziemnego przejścia. Teraz ten obszar, sąsiadujący z kolejowym przystankiem Olsztyn-Śródmieście, w głównym stopniu zabudowany jest garażami. Wkrótce jednak stanie się przyjazną i funkcjonalną przestrzenią.

Jednym z elementów prac będzie rozbiórka ponad 50 garaży i budynków gospodarczych znajdujących się na tym terenie. Prace będą prowadzone pod nadzorem archeologicznym, gdyż mieścił się tam cmentarz ewangelicki z lat 20. XX wieku.

W trakcie głównych robót wybudowana zostanie jezdnia i chodniki umożliwiające zarówno dotarcie do przystanku kolejowego, jak i – zlokalizowanego w ciągu ul. Partyzantów – przystanku komunikacji miejskiej. Teren zostanie zagospodarowany w taki sposób, aby utworzyć park z elementami upamiętniającymi dawny cmentarz (m.in. Pawilon Pamięci, lapidarium, spacjalne ścianki). Nie zabraknie małej architektury, miejsc postojowych typu Kiss&Ride oraz miejsca do montażu stacji roweru miejskiego. Wybudowana i przebudowana zostanie także podziemna infrastruktura.

Nie zabraknie nowych nasadzeń. Wśród nich zaplanowano m.in. lipy drobnolistne, tuje, grab pospolity, bluszcz.

Na oferty dotyczące budowy węzła przesiadkowego Olsztyn-Śródmieście wraz z połączeniami do ul. Partyzantów czekamy do 19 stycznia. Inwestycja ma zostać zrealizowana w sześć miesięcy od podpisania umowy.

Źródło: Urząd Miasta Olsztyna

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x