13 C
Olsztyn
niedziela, 4 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prognozy powrotu studentów na UWM w Olsztynie

WiadomościPrognozy powrotu studentów na UWM w Olsztynie

Wraz z rozpoczęciem szczepień na koronawirusa w Polsce, pojawiły się nadzieje na powrót do normalności. Polskie uczelnie również zaczęły tworzyć scenariusze związane z powrotem studentów do zajęć stacjonarnych. Rektor UWM również nie pozostał w tej kwestii obojętny.

reklama

Profesor Jerzy Przyborowski, rektor UWM, ma nadzieję na powrót studentów na uczelnię na przełomie maja i czerwca – wynika to z informacji podanych w artykule Gazety Olsztyńskiej.

Rektor w wyżej wspomnianym artykule wypowiedział się na ten temat trochę szerzej: „Mam nadzieję, że ostatnie tygodnie zajęć i letnia sesja egzaminacyjna będą mogły być przeprowadzone na uczelni. Natomiast na więcej nie liczyłbym, bo sam proces i logistyka szczepień są bardzo skomplikowane i dość wydłużone w czasie.” Wspomniał też o tym, że studenci kierunków medycznych mają pierwszeństwo w kolejce po szczepienia, gdyż również jako pierwsi muszą wrócić do tradycyjnej formuły zajęć.

reklama
Zaskakujący wynik? Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w rankingu światowych uczelni

Profesor Przyborowski porusza tam również kwestię zdalnego nauczania. Jest zadowolony z jego przebiegu, jednak nie jest przekonany do możliwości rzetelnego sprawdzenia efektów nauczania wśród studentów. Właśnie w związku z tą obawą, rektor zachęca pracowników uczelni i studentów do zapisu na szczepienie, ponieważ sam ma zamiar zaszczepić się tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Na uczelni krążą ankiety stworzone przez samorząd studencki, dotyczące zdalnego nauczania i zdania studentów na temat jego jakości. Taką możliwość będzie miała niedługo również kadra nauczycieli akademickich.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
poirytowana
1 stycznia 2021 21:54

a weterynaria lata na wykłady 🙂

Wes
31 grudnia 2020 18:52

Niby dopiero może w kolejnym semestrze, a drugi rok weterynarii ma wracać, ciekawe

Popularne
Ogłoszenia

Zaskakujący wynik? Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w rankingu światowych uczelni

Absolwent polonistyki na UWM w finale prestiżowego konkursu literackiego Warmii i Mazur