fbpx
8 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Znamy zwycięski projekt ekociepłowni

reklama

Są już wyniki plebiscytu przeprowadzonego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Olsztyna. Mieszkańcy oddanymi przez siebie głosami wskazali faworyta wśród koncepcji architektonicznych dla planowanej ciepłowni. 

Pod koniec ubiegłego roku olsztyński MPEC zaprezentował 3 propozycje projektowe dotyczące inwestycji mającej powstać przy ul. Lubelskiej. Aby umożliwić mieszkańcom wypowiedzenie się na temat przedstawionych wizualizacji oraz kształtowania miejskiego krajobrazu zorganizowano plebiscyt, w którym olsztynianie mogli głosować na wybraną przez siebie koncepcję.

Swoich faworytów można było wskazywać w dniach 4-20 grudnia. Uczestnicy plebiscytu głosowali zarówno w tradycyjny sposób (głosy papierowe), jak i poprzez stronę internetową. 30 grudnia 2015 roku komisja plebiscytowa przeliczyła wszystkie nadesłane głosy. Oto wyniki:

reklama

I miejsce: koncepcja nr 3, autor: Biuro Architektoniczne Maciej Powązka (2 769 głosów)

ekocieplownia powazka
Autor wizualizacji: M. Powązka.

II miejsce: koncepcja nr 2, autor: Studio Form Architektonicznych Pantel (1 446 głosów)

Autor wizualizacji: Pantel.
Autor wizualizacji: Pantel.

III miejsce: koncepcja nr 1, autor: Biuro Architektoniczne „Deja Architekci s.c.” (648 głosów)

Autor wizualizacji: Deja Architekci.
Autor wizualizacji: Deja Architekci.

Gratulujemy zwycięzcy, a przede wszystkim dziękujemy mieszkańcom za zainteresowanie projektem MPEC i udział w głosowaniu – komentuje Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. – Wybrana w plebiscycie koncepcja zostanie dołączona do dokumentacji projektu i będzie podstawą do opracowania projektu architektonicznego obiektu nowej elektrociepłowni.

Ekologiczna ciepłownia, która powstanie w naszym mieście, pomoże ogrzać część olsztyńskich mieszkań, zagospodarowując palną część odpadów pozostałych po recyklingu śmieci komunalnych. Inwestycja szacowana jest na około 400 mln złotych. Kwota ta uwzględnia niezwykle kosztowne dostosowanie ciepłowni Kortowo do podwyższonych norm ochrony środowiska. Spalarnia paliwa alternatywnego ma powstać do 2020 roku. Jej budowa przy ul. Lubelskiej powinna rozpocząć się już w 2017 roku.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze