fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

W biletomacie nie zapłacimy już gotówką. Za to jest nowa funkcja

Wiadomości W biletomacie nie zapłacimy już gotówką. Za to jest nowa funkcja

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, informuje że z dniem 1 stycznia 2021 roku uruchomiona zostanie dodatkowa funkcja, która ułatwi i skróci proces nabywania biletów w biletomatach mobilnych.

Wraz z nowym rokiem pasażer korzystający z biletomatu mobilnego otrzyma dwie opcje zakupu biletu:

Bilet w tradycyjnej wersji papierowej, który następnie należy skasować w kasowniku;
Bilet wirtualny przypisany i zakodowany do karty płatniczej za pomocą, której dokonany zostanie zakup (dotyczy także urządzeń z funkcją NFC – smartfony/smartwatche).

To nowoczesny, innowacyjny, a przede wszystkim bezpieczny sposób zakupu biletu w okresie pandemii. Korzysta się wyłącznie z ekranu dotykowego i czytnika bezstykowego, a nośnikiem biletu jest karta płatnicza lub urządzenie NFC z aplikacją płatniczą.

Sam zakup biletu wirtualnego jest szybki i bardzo prosty:

– W pierwszej kolejności wybieramy na ekranie biletomatu rodzaj biletu (dostępne – jednoliniowy; 30, 45, 90-minutowy; 24-godzinny; 3-dobowy);
– Następnie wybieramy kartę płatniczą jako formę płatności;
– Klikami opcję „bilet elektroniczny przypisany do karty płatniczej”;
– Finalizując transakcję wybieramy „zapłać kartą płatniczą”.

W biletomacie nie zapłacimy już gotówką. Za to jest nowa funkcja
Autor zdjęcia: ZDZiT

Podczas kontroli biletów wystarczy zbliżyć kartę płatniczą/urządzenie NFC do czytnika kontrolera. Prawidłowość zakupu, jak również okres ważności biletu można w każdej chwili sprawdzić w biletomacie mobilnym wybierając na jego głównym ekranie opcję „sprawdź bilety przypisane do karty płatniczej” oraz zbliżając kartę płatniczą/urządzenie NFC.

Co równie istotne, z biletem elektronicznym można się przesiadać, a sam bilet jest ważny od momentu zakupu.

ZDZiT informuje, że wraz z wprowadzeniem nowej funkcjonalności, z dniem 1 stycznia 2021 roku wycofana zostanie możliwość płatności gotówką w biletomatach mobilnych. To kolejny docelowy etap modernizacji usług związanych z transportem publicznym, który jednocześnie przyniesie oszczędności związane z eksploatacją urządzeń. Wszystkie nowe pojazdy systematycznie wprowadzane od 2018 roku do taboru operatorów świadczących usługi dla Gminy Olsztyn są wyposażane w biletomaty mobilne umożliwiające płatność wyłącznie kartą płatniczą lub urządzeniami z funkcją NFC.

W biletomacie nie zapłacimy już gotówką. Za to jest nowa funkcja
Autor zdjęcia: ZDZiT

Źródło: ZDZiT

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 3
Nie lubię 16

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x