-4 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne w Olsztynie

WiadomościOtwarte Mistrzostwa Fotograficzne w Olsztynie

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie serdecznie zaprasza do udziału w XVI edycji Otwartych Mistrzostw Fotograficznych.

reklama

Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne to coroczny, trwający bez przerwy od 2004 roku ogólnopolski konkurs dla wszystkich fotografujących. Do tej pory nagrodzono już ponad 100 laureatów, a jury, złożone z najlepszych fotografów i krytyków branży, przejrzało ponad 12 tysięcy zdjęć.

W tym roku wprowadzono całkowicie nowe kategorie:
OBLICZA CZŁOWIECZEŃSTWA – tu przedstawia się prace nastawione na kwestie wszelakiej emocjonalności, tolerancji, społecznych wykluczeń.
MINIMALIZM, gdzie wyrażamy się artystycznie w sposób oszczędny, pokazując często bardzo symetryczny, a nawet syntetyczny sposób obrazowania świata.
MOBILNA FOTOGRAFIA (szeroko rozumiana fotografia uliczna wykonana przy użyciu smartfona), której egalitarność, dostępność i możliwość szybkiej reakcji na obserwacje otaczającego nas świata jest wręcz pewnym wyznacznikiem naszych czasów.

reklama

MOK do udziału zaprasza wszystkich: amatorów fotografii i profesjonalistów. W edycji OMF 2020 pragną zwrócić uwagę uczestnikom na aktualne problemy społeczne i cywilizacyjne. Dodatkowo uwypuklone wyjątkowością czasów, w jakich przyszło nam żyć. Problemy zagrożonej planety, kwestie tolerancji, wykluczeń społecznych, zaburzeń w relacjach międzyludzkich, ale także to, jak w takich czasach objawiają się najlepsze aspekty człowieczeństwa: empatia, emocjonalność, altruizm, dbanie o środowisko naturalne.

W tej edycji zmienia się także formuła nagradzania laureatów. Nagrodę główną Grand Prix, ufundował Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Dodatkowo są trzy nagrody za I, II, III miejsce, w których są oceniane prace z każdej z kategorii konkursowych. Do każdej z nich znajdzie się specjalnie wyróżnienie. Po obradach jury wybrane zostaną prace nagrodzone, które wraz z pracami wyróżnionymi zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Galerii Amfilada MOK Olsztyn.

reklama

Nagrody OMF 2020

Grand Prix
Aparat NIKON D3500 + 18-55VR + 70-300VR + Plecak Manfrotto Advanced TRI S

I Miejsce
Voucher na zakupy fotograficzne w sklepie internetowym na sumę 2.000 zł (ważność 11.2021)

II Miejsce
Voucher na zakupy fotograficzne w sklepie internetowym na sumę 1.500 zł (ważność 11.2021)

III Miejsce
Voucher na zakupy fotograficzne w sklepie internetowym na sumę 700 zł (ważność 11.2021)
Voucher na profesjonalne wydruki fotograficzne na sumę 300zł

Wyróżnienie specjalne po jednym do każdej kategorii
Voucher na zakupy fotograficzne w sklepie internetowym na sumę 500 zł (ważność 11.2021)

Wasze zmagania konkursowe będzie oceniać bezkompromisowe Jury, w składzie którego znajdują się:

📸 Jarosław Poliwko. Fotografią jako pasją zaczął się zajmować już pod koniec lat 80-tych XX w. Od wielu lat z powodzeniem poświęca się tej dziedzinie i zawodowo, i artystycznie. Efektem tego jest własna fotograficzna działalność gospodarcza oraz studio fotograficzne ART3H Studio, którego Jarek Poliwko jest współwłaścicielem. Styl artysty oscyluje w obrębie fotografii reportażowej, kreacyjnej, teatralno-muzycznej i silnie emocjonalnej, w której nadrzędnym tematem inspiracji jest człowiek i jego istnienie. Ostatnimi czasy mocno eksplorujący fotografię minimalistyczną. Jako podróżnik realizuje również wielopłaszczyznowe reportaże.
Duże wystawy indywidualne: „W Międzygeście” (2008), „Bardzo bliski wschód” (2010), „Teatr nieobiektywnie” (2015), „Gdzieniegdzie” (2015)
Wystawy zbiorowe: „Jaroslaw Poliwko i Karol Rajmund Raich. Wystawa fotografii” (2005), „Niepodobieństwa – Japonia na zdjęciach (2020).
Publikacje: Gazeta Wyborcza, Gazeta Olsztyńska, Made In Warmia&Mazury, FOTO.

📸 Arek Stankiewicz. Niedoszły polonista. Zawód wykonywany: fotograf, fotoreporter Gazety Wyborczej, założyciel Czarna Offca Studio, współwłaściciel ART3H Studio. Na co dzień zajmuje się fotografią reportażową, studyjną i komercyjną. Jak sam mówi, oddech i radość znajduje podróżując i fotografując w podróży. Szczególnie interesuje go kierunek wschodni, z naciskiem na Chiny i Japonię. W obu tych krajach był wielokrotnie, dokumentując swoje podróże. Podpatrywanie codzienności, jej dokumentacja, poszukiwanie nowych punktów widzenia, a także poczucie humoru w fotografii to główne zainteresowania fotograficzne Arka Stankiewicza.
Wystawy: „Niepodobieństwa – Japonia na zdjęciach” (2020).
Publikacje: Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, Duży Format, Polityka, Business Insider, Kommierasant, Made In Warmia&Mazury, Wprost.
Współpraca: Gazeta Wyborcza, East News Agencja Fotograficzna, Made In Warmia&Mazury, Pryzmat – Pracownia Tańca Współczesnego, MOK Olsztyn, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Fundacja Sztuki Artoffnia i in.

📸 Łukasz Pepol. W 2008 ukończył studia w Instytucie Nauk Politycznych UWM w Olsztynie oraz Warszawską Szkołę Fotografii. Swoje pierwsze fotograficzne kroki zaczął stawiać w roku 1999, zajmując się fotografią analogową. Zawodowo zaczął działać od roku 2009, tworząc głównie portrety polityków, artystów, ludzi sceny oraz zdjęcia mody. Jego komercyjne zdjęcia pojawiały się m.in. w magazynach: Playboy, Forbes, Maleman, Gazeta Wyborcza, Przekrój, Gala oraz na portalach: interia.pl, rmffm.pl, radiozet.pl. Poza pracą zawodową cały czas działał czynnie jako fotografik.
Jego prace były nagradzane oraz wyróżniane w konkursach fotograficznych. W latach 2013, 2015, 2017 oraz 2019 uczestniczył w wystawie pokonkursowej Olsztyńskiego Biennale Sztuki „O Medal Prezydenta“.
Ważniejsze wystawy: „Zatoka huraganów” (2007), „Zatorze“ (2014), „People of New York – Pepol of New York“ (2016)
www.lukaszpepol.pl

❗ Zgłoszenia do konkursu przesyłajcie przez formularz dostępny na stronie https://www.mok.olsztyn.pl/omf2020

Regulamin OMF 2020 znajdziecie na https://www.mok.olsztyn.pl/userfiles/do%20pobrania/Regulamin%20OMF%202020.pdf

Więcej o Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych można przeczytać na https://www.mok.olsztyn.pl/projekty/otwarte-mistrzostwa-fotograficzne

Jeśli macie jakieś pytania czy wątpliwości piszcie na adres omf@mok.olsztyn.pl

Źródło: MOK Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne