fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 8 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Konferencja radnych PiS-u. Wykazują braki budżetu miasta

Wiadomości Konferencja radnych PiS-u. Wykazują braki budżetu miasta

Radni Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu zorganizowali konferencje prasową, na której omówili braki nowego budżetu miasta.

Rajcy z PiS-u podjęli na poniedziałkowej (21.12) konferencji temat placówek, prowadzonych przez organizacje pozarządowe, które nie otrzymały wsparcia, ani zabezpieczenia finansowego w przyszłorocznym budżecie miasta. Chodzi o co najmniej 7 takich placówek w naszym mieście. O godzinie 13:00 głos zabrał Jarosław Babalski:

„Proszę państwa, to jest najsłabszy budżet jaki miałem okazję czytać. Przecieraliśmy oczy ze zdumienia, z powodu braku, pewnych oczywistych zapisów, które do tej pory miały miejsce, na przestrzeni ostatnich lat”.

„Wobec tego, takich oczywistych braków, nie mogliśmy przejść obok obojętnie”

Radnym chodzi o zabezpieczenie placówek finansowo na przyszły rok, co ma pomóc osobom najbardziej potrzebującym:

„Świetlice środowiskowe spełniają szczególną rolą. Obejmują swoim działaniem nie tylko dzieci, ale całe rodziny, które są zagrożone wykluczeniem społecznym. Udziela się tam pomocy przy odrabianiu lekcji, ale prowadzi się również profilaktykę, czyli uczy się dzieci, jak mają funkcjonować w społeczeństwie, np. posługiwania się sztućcami, higieny, umiejętności radzenia sobie z sytuacjami stresowymi” – powiedziała radna PiS-u Edyta Markowicz.

Koszt utrzymania takiej świetlicy środowiskowej to około 220 tys. zł. Radna Markowicz podkreśliła, ze nie jest to duża kwota jak na możliwości budżetu miasta i świetlica powinna się znaleźć na liście placówek objętych zabezpieczeniem.

„Należy wspomnieć i wymienić działalność Dom Dziennego Pobytu Dziecka „Arka”, gdzie rocznie ok. 100 dzieci otrzymuje pomoc. Są wspierane przez wolontariuszy i pracowników placówki, w której mogą zjeść ciepły posiłek, odrobić lekcje, korzystać z kolonii czy ferii” – dodała Zdzisława Tołwińska, przewodnicząca komisji rodziny ratusza.

„To jedno z zadań samorządu. Nie może być tak, że nie ma pieniędzy i placówki po prostu muszą zostać zamknięte” – podsumowała radna Tołwińska.

Konferencja radnych PiS-u. Wykazują braki budżetu miasta Konferencja radnych PiS-u. Wykazują braki budżetu miasta Konferencja radnych PiS-u. Wykazują braki budżetu miasta

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 3
Nie lubię 2

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x