fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 16 stycznia, 2021

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Rozpoczął się proces motocyklisty obwinionego o potrącenie kilkuletniej dziewczynki na pasach

Wiadomości Rozpoczął się proces motocyklisty obwinionego o potrącenie kilkuletniej dziewczynki na pasach

W dniu 21 grudnia 2020 r. przed Sądem Rejonowym w Olsztynie rozpoczął się proces Krystiana Z., obwinionego o potrącenie kilkuletniej dziewczynki na przejeździe dla rowerzystów.

W dniu 3 sierpnia 2020 r. do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął wniosek Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie o ukaranie Krystiana Z. w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło w dniu 25 czerwca 2020 r. o godz. 16 na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie, a konkretnie na skrzyżowaniu ul. Bałtyckiej z al. Schumana.


Krystian Z. został obwiniony o to, że tego dnia, nie posiadając odpowiednich uprawnień, kierował na skrzyżowaniu ul. Bałtyckiej z al. Schumana niedopuszczonym do ruchu motocyklem Suzuki, a następnie nie ustąpił pierwszeństwa kilkuletniej dziewczynce znajdującej się na oznakowanej drodze dla rowerów. W rezultacie obwiniony miał doprowadzić do potrącenia dziewczynki oraz zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu lądowym.

Wraz z wnioskiem o ukaranie policja złożyła także wniosek o skazanie obwinionego bez przeprowadzenia rozprawy (w trybie uproszczonym) i wymierzenie mu kary grzywny w kwocie 800 zł.

Sąd Rejonowy w Olsztynie na posiedzeniu w dniu 15 września 2020 r. uznał, że kara zaproponowana przez oskarżyciela publicznego wydaje się rażąco niska, dlatego postanowił uzależnić uwzględnienie wniosku Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie od dokonania w nim zmian poprzez wymierzenie obwinionemu surowszej kary oraz orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W dniu 22 października 2020 r. przed Sądem Rejonowym w Olsztynie odbyło się kolejne posiedzenie, którego przedmiotem był wniosek oskarżyciela publicznego o ukaranie Krystiana Z. bez przeprowadzenia rozprawy. Oskarżyciel zmodyfikował swój wniosek i zaproponował wymierzenie surowszej grzywny oraz dodatkowo zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów w ruchu lądowym. Jednak obwiniony i jego obrońca nie zgodzili się na orzeczenie surowszego wymiaru kary. W takiej sytuacji Sąd skierował powyższą sprawę na rozprawę, aby rozpoznać ją w trybie zwyczajnym.

Proces Krystiana Z. rozpoczął się w dniu 21 grudnia 2020 r. przed Sądem Rejonowym w Olsztynie. Krystian Z. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Sąd odroczył rozprawę do dnia 25 lutego 2020 r. na godz. 9 (sala 150). Sąd na tym terminie planuje przesłuchanie nieobecnego w dniu dzisiejszym świadka.

Krystianowi Z. grozi kara grzywny do 5 tys. zł oraz orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów w ruchu lądowym na okres od 6 miesięcy do 3 lat.
Rozpoczął się proces motocyklisty obwinionego o potrącenie kilkuletniej dziewczynki

Rozpoczął się proces motocyklisty obwinionego o potrącenie kilkuletniej dziewczynki

Rozpoczął się proces motocyklisty obwinionego o potrącenie kilkuletniej dziewczynki

Rozpoczął się proces motocyklisty obwinionego o potrącenie kilkuletniej dziewczynki

Rozpoczął się proces motocyklisty obwinionego o potrącenie kilkuletniej dziewczynki

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 23
Nie lubię 8

16 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


16 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

16
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x