fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 9 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Samorząd Warmii i Mazur zaprasza po pandemii turystów z Europy

Wiadomości Samorząd Warmii i Mazur zaprasza po pandemii turystów z Europy

Samorząd woj. warmińsko-mazurskiego zachęca, by po ustaniu pandemii mieszkańcy Danii, Francji, Litwy czy Niemiec odwiedzili region. Podkreśla, że to nie tylko Kraina Tysiąca Jezior, ale też tysiąca kultur i smaków. Spoty reklamowe zanotowały ponad 4,5 mln wyświetleń.

Samorząd woj. warmińsko-mazurskiego poinformował, że przeprowadził kampanię promocyjną w kilku krajach europejskich, zachęcając, by po ustaniu pandemii ich mieszkańcy odwiedzili region. Dotarła ona także do odbiorców m.in. z Belgii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Senegalu czy RPA.

„Jej podstawą było pokazanie Warmii i Mazur jako nie tylko Krainy Tysiąca Jezior, ale też miejsca wielonarodowego, posiadającego bogatą ofertę turystyczną i gastronomiczną. W tym celu stworzono trzy hasła przewodnie, po jednym dla każdego komponentu tematycznego” – poinformował w komunikacie samorząd regionu.

Aktywny wypoczynek promowany był poprzez hasło „Warmia i Mazury. Zobacz Krainę Tysiąca Cudów”, dziedzictwo kulturalne regionu – „Warmia i Mazury. Zobacz Krainę Tysiąca Kultur”, a kuchnię i zwyczaje kulinarne regionu – „Warmia i Mazury. Zobacz Krainę Tysiąca Smaków”.

„Niezależnie od warunków zewnętrznych nie pozwalamy zapomnieć o atrakcyjności naszego regionu. Stale zapraszamy do przyjazdu na Warmię i Mazury, do Krainy Tysiąca Jezior, ale i tysiąca tradycji i smaków. Ten projekt jest kolejnym magnesem przyciągającym turystów, którzy po zniesieniu restrykcji, miejmy nadzieję, szybko do nas wrócą. Wspólnie tworzymy obraz naszego niepowtarzalnego i unikatowego regionu” – podsumował cytowany w komunikacie marszałek regionu Gustaw Marek Brzezin.

Kampania trwała trzy miesiące. W spotach promowano m.in. Kanał Elbląski, Wielkie Jeziora Mazurskie oraz miasteczka należące do sieci Cittaslow. W filmach reklamowych promowano również sławnych mieszkańców regionu: Mikołaja Kopernika, Feliksa Nowowiejskiego czy Ericha Mendelsohna.

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego był jedynym wśród regionów, który otrzymał dofinansowanie w konkursie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP „Dyplomacja publiczna 2020 – nowy wymiar”. Całkowita wartość projektu to blisko 130 tys. złotych, a przyznane przez MSZ dofinansowanie wyniosło 80 tys. zł.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x