fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Samorząd Warmii i Mazur zaprasza po pandemii turystów z Europy

WiadomościSamorząd Warmii i Mazur zaprasza po pandemii turystów z Europy

Samorząd woj. warmińsko-mazurskiego zachęca, by po ustaniu pandemii mieszkańcy Danii, Francji, Litwy czy Niemiec odwiedzili region. Podkreśla, że to nie tylko Kraina Tysiąca Jezior, ale też tysiąca kultur i smaków. Spoty reklamowe zanotowały ponad 4,5 mln wyświetleń.

reklama

Samorząd woj. warmińsko-mazurskiego poinformował, że przeprowadził kampanię promocyjną w kilku krajach europejskich, zachęcając, by po ustaniu pandemii ich mieszkańcy odwiedzili region. Dotarła ona także do odbiorców m.in. z Belgii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Senegalu czy RPA.

“Jej podstawą było pokazanie Warmii i Mazur jako nie tylko Krainy Tysiąca Jezior, ale też miejsca wielonarodowego, posiadającego bogatą ofertę turystyczną i gastronomiczną. W tym celu stworzono trzy hasła przewodnie, po jednym dla każdego komponentu tematycznego” – poinformował w komunikacie samorząd regionu.

reklama
Egzotyczne kierunki w zasięgu ręki? Nowości Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

Aktywny wypoczynek promowany był poprzez hasło „Warmia i Mazury. Zobacz Krainę Tysiąca Cudów”, dziedzictwo kulturalne regionu – „Warmia i Mazury. Zobacz Krainę Tysiąca Kultur”, a kuchnię i zwyczaje kulinarne regionu – „Warmia i Mazury. Zobacz Krainę Tysiąca Smaków”.

“Niezależnie od warunków zewnętrznych nie pozwalamy zapomnieć o atrakcyjności naszego regionu. Stale zapraszamy do przyjazdu na Warmię i Mazury, do Krainy Tysiąca Jezior, ale i tysiąca tradycji i smaków. Ten projekt jest kolejnym magnesem przyciągającym turystów, którzy po zniesieniu restrykcji, miejmy nadzieję, szybko do nas wrócą. Wspólnie tworzymy obraz naszego niepowtarzalnego i unikatowego regionu” – podsumował cytowany w komunikacie marszałek regionu Gustaw Marek Brzezin.

reklama

Kampania trwała trzy miesiące. W spotach promowano m.in. Kanał Elbląski, Wielkie Jeziora Mazurskie oraz miasteczka należące do sieci Cittaslow. W filmach reklamowych promowano również sławnych mieszkańców regionu: Mikołaja Kopernika, Feliksa Nowowiejskiego czy Ericha Mendelsohna.

Nowa plaża pod Olsztynem kusi miłośników wypoczynku nad wodą

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego był jedynym wśród regionów, który otrzymał dofinansowanie w konkursie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP „Dyplomacja publiczna 2020 – nowy wymiar”. Całkowita wartość projektu to blisko 130 tys. złotych, a przyznane przez MSZ dofinansowanie wyniosło 80 tys. zł.

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Igor
20 grudnia 2020 15:55

Jacy turyści? W Europie są tysiące lepszych miejscówek, niż warmińsko-mazurskie dziadostwo.

Polecane
Ogłoszenia
Haitańczyk przyznał, że kocha Olsztyn za to, że pije się tu dużo... piwa
Nowe połączenie z Szyman. Polecimy na inny kontynent